Charitativní akce a sbírky

Charitativní akce a sbírky
Bílá pastelka - celonárodní sbírka
Větrníkový den
21. 11. 2012 - V jídelně se sešli malí i velcí dobrovolníci, kteří chtěli pomoci při výrobě větrníků pro děti nemocné cystickou fibrózou. VŠEM ZÚČASTNĚNÝM DĚKUJEME, ŽE POMOHLI POMÁHAT! Další informace a fotografie z akce po kliknutí na "více...".
Vánoční přání našim seniorům
19. 12. 2013, Žákyně tercie našeho gymnázia přišly ve čtvrtek zazpívat vánoční písně a koledy do Domova seniorů ve Strážnici. O hudební doprovod se postaral pan učitel Vít Trumpeš.
Sbírka víček od PET lahví
Zapojte se do sbírky víček od PET lahví pro těžce nemocnou Sabinku Chromečkovou. Za vysbíraná víčka může být Sabince zaplacena důležitá terapie! Víčka dávejte do sběrné nádoby, která je umístěna ve vaší třídě.
Úspěšná sbírka pro syrské děti
18. 9. 2014, Ve čtvrtek jsme do dodávky naložili dva pytle a tři velké krabice zboží. Syrské děti tak od nás dostanou dvanáct aktovek či batohů, více než stovku sešitů, dvacet pouzder a stovky tužek, propisek, fixek a pastelek. Díky Denise Kozohorské (3.A) darovalo krabici nových školních potřeb i veselské papírnictví Chludil. Všem dárcům velký dík! Celý článek po kliknutí na "více..."
Celonárodní veřejná sbírka Bílá pastelka
15. 10. 2014, Ve středu se naše gymnázium opět zapojilo do celostátní veřejné sbírky Bílá pastelka na podporu speciálních služeb pro nevidomé a slabozraké. Sbírku pořádá SONS ČR . Z výnosů sbírky je podporováno mnoho projektů například Středisko výcviku vodících psů, Centrum odstraňování bariér, Navigační centrum a spousta dalších. Čtyři děvčata ze septimy - Alžběta Trýsková, Anna Němcová, Romana Káčerková a Romana Blažková - oblékla trička s logem Bílé pastelky a připojila se k 2.600 dobrovolníkům v celé ČR. Nejen žáci a učitelé našeho gymnázia, ale i občané Strážnice si od nich zakoupili symbolickou pastelku a přispěli tak na dobrou věc - dívky vybíraly nejen ve škole, ale i v ulicích Strážnice. A tak jsme se spolupodíleli na celkové vybrané skvělé částce 1 775 878 korun! Děkujeme všem, kteří si pastelku zakoupili!
Vánoční přání našim seniorům
17. 12. 2014, Žáci našeho gymnázia přišli ve čtvrtek zazpívat vánoční písně a koledy do Domova seniorů ve Strážnici a také na Městský úřad ve Strážnici. O skvělý hudební doprovod se jako vždy postaral pan učitel Vít Trumpeš.
Vánoční dárky do útulku od 1. A
Vánoční čas nastal a my jsme se rozhodli, že místo, abychom si udělali radost mezi sebou, obdarujeme němá zvířátka, která jsou opuštěná a bez lásky, zavřená v útulcích a čekají, kdo si je vezme. Jak celá sbírka probíhala, se dozvíte po kliknutí na "více..."
1.A ZNOVU OBDAROVÁVÁ ÚTULEK
Přestože je po Vánocích, řekli jsme si, že znovu obdarujeme Bzenecký útulek. Rozhodli jsme se, že budeme pomáhat i jindy, než jen o Vánocích, prostě celoročně budeme dělat radost alespoň zvířátkům. Kdoví, třeba příště vymyslíme i něco jiného, jak zlepšit život jiným, ať už zvířátkům nebo lidem. Celá třída se dohodla, že každý z nás přinese něco, abychom umožnili zvířátkům bez milujících rodin, mít o něco lepší život, alespoň skromnými dárky. Pořádně jsme se do toho zakousli a všichni jsme po celého čtvrt roku nosili jídlo pro psy i pro kočky a další věci např.: prostěradla, ručníky atd. Když bylo vše nashromážděno, vydali jsme se do útulku. Tam jsme vše předali a odjížděli s dobrým pocitem, že jsme mohli pomoci. Za 1.A - Barbora Kotková a Marie Hrdoušková.
Pomáháme zvířatům
Minulý rok i letos jsme se rozhodli udělat něco pro radost nám i ostatním. Máme rádi zvířata, proto jsme uspořádali sbírku pro útulek ve Bzenci. Jak se nám to podařilo zjistíte po kliknutí na "více..."
Charitativní sbírka Bílá pastelka
12. 10. 2016, Ve středu proběhne i na našem gymnáziu celostátní veřejná sbírka na podporu speciálních služeb pro nevidomé a slabozraké - Bílá pastelka. Koupí bílé pastelky přispějete na dobrou věc. Děkujeme.
Výsledky veřejné sbírky Bílá pastelka - děkujeme!
V říjnu proběhla celostátní veřejná sbírka Bílá pastelka na podporu nevidomých a slabozrakých, do které se zapojila i naše škola. Čtyři dobrovolníci (Barbora Šebestová, Tamara Mlýnková, Dominik Podolan, Martin Kalenda – septima) postupně obešli všechny studenty a zaměstnance školy a poté i ulice Strážnice. Podařilo se jim prodat téměř všechny pastelky (400 ks), přičemž minimální příspěvek za jednu pastelku byl 20 Kč - vybrali 7.990,- Kč. Výtěžek sbírky (celkem 2.062 480,- Kč) bude použit především na výcvik vodících psů, odstraňování bariér a sociální rehabilitaci. Všem, kteří se do sbírky zapojili, děkujeme!
Lízátková sbírka
Sbírka proběhla od 2. do 14. 12. 2016 a úspěšně se za pomoci dalších účastníků podařilo nasbírat 1520 cukrovinek. Tuto nadílku předali žáci třetího ročníku již ve čtvrtek 15. 12. přímo v dětské Fakultní nemocnici na Černopolní v Brně. Tímto bych všem, kteří se na této sbírce podíleli, chtěla nesmírně poděkovat, protože i takové maličkosti jsou pro tyto děti vzácné, a zároveň patří velké díky také nadačnímu fondu Krtek, který nám pomohl tuto sbírku uskutečnit. Klikněte na "více..."
Den pro želvy v ZOO Hodonín
Dne 21.5. 2017 se v ZOO Hodonín konala akce s názvem Den pro želvy. Do projektu na ochranu mořských želv v Indonésii se zapojila i naše škola výrobou předmětů s motivem želvy, které se na akci prodávaly. Výtěžek z prodeje předmětů poputuje ve prospěch projektu. Všem zúčastněným děkujeme!!! ...
Celonárodní sbírka BÍLÁ PASTELKA 2017
Ve středu 11. října 2017 proběhla celostátní veřejná sbírka Bílá pastelka na podporu nevidomých a slabozrakých, do které se zapojila i naše škola. Čtyři dobrovolníci (Charlotte Becherová, Denisa Chrenčíková, Petr Svoboda, Věra Tomečková – 3.A) postupně obešli všechny studenty a zaměstnance školy a poté i ulice Strážnice. Za prodané pastelky se jim dohromady podařilo vybrat 7.838,- Kč. Výtěžek sbírky (celkem 2.760 152,- Kč) bude použit především na výcvik vodících psů, odstraňování bariér a sociální rehabilitaci. Všem, kteří se do sbírky zapojili, děkujeme!
Novoroční charitativní koncert
5. 1. 2018, Vánoční blešák i tvůrčí dílny byly za námi, a zbývala tak poslední akce v rámci projektu „Pro více úsměvů“, která spadá do programu Dobro-druzi, a tou byl novoroční koncert. V pátek jsme se probouzeli plní očekávání, ale také obav. Byl to pro nás poměrně stresující den, protože jsme si přáli, aby vše vyšlo tak, jak jsme si to naplánovali...
Sluníčkový den 2018
Ve dnech 25. a 26. dubna naše škola pořádala veřejnou sbírku v rámci celostátní akce Sluníčkový den. Tyto dva dny pět žákovských dvojic prodávalo upomínkové předměty (tužky, magnetky, odznaky) jak po škole, tak i na ulicích Strážnice a Veselí nad Moravou. Podařilo se tak vybrat celkem 10.464,- Kč. Děkujeme všem, kteří pomohli na tuto krásnou částku dosáhnout, a všem dobrovolným prodejcům za jejich čas...
Děkujeme všem, kteří umějí a chtějí pomáhat :-)
Ve čtvrtek 13. září v aule proběhlo předání výtěžku loňských charitativních akcí našemu studentovi. Děkujeme všem, kteří finančně přispěli, a zvláště těm, kteří do projektu vložili svůj čas a energii. Podrobnější informace na "více...".
Předvánoční dobrý skutek třídy prima
V předvánočním týdnu třída prima uspořádala velkou školní sbírku pro opuštěné pejsky. Laskominy, teplé deky, krmiva a hračky, které žáci našeho gymnázia darovali, poputují k opuštěným pejskům do Hodonínského útulku. Celá třída moc děkuje všem, kteří se na takovém krásném skutku podíleli a čtyřnohým kamarádům přispěli k veselejším svátkům vánočním. Všichni třídní organizátoři sbírky mají z celé akce obrovskou radost a jednohlasně se shodují , že akce bude pořádána i v dalším kalendářním roce 
Český den proti rakovině
Ve středu 11. května se konal další ročník celonárodní sbírky Ligy proti rakovině, jejíž výtěžek je věnován na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů a na podporu onkologického výzkumu. Bylo prodáno celkem 350 kvítků a vybráno 11 086 ,- Kč, které byly odeslány na účet Ligy proti rakovině. Všem dobrovolníkům a dárcům děkujeme za podporu, spolupráci a peněžité dary!
Pomoc Ukrajině
Členové Ekotýmu zorganizovali v březnu na naší škole dobročinnou sbírku na pomoc lidem postižených válkou na Ukrajině. Studenti a studentky vyrobili připínací stužky v ukrajinských barvách a prodávali je za minimální částku 30,- Kč. Bylo vybráno 15 tisíc korun a odesláno na účet Červeného kříže, který pořádá veřejnou finanční sbírku na pomoc Ukrajině. Všem dárcům patří velký dík!
Český den proti rakovině 2023
Již druhým rokem se na se škola zapojila do charitativní akce s názvem Český den proti rakovině, kterou organizuje Liga proti rakovině Praha. Celonárodní sbírka se letos konala ve středu 10. května a její výtěžek bude věnován na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů a na podporu onkologického výzkumu. Ústředním tématem letošní sbírky byla nádorová onemocnění průdušek a plic...
Hadrárnička
V úterý 27.6. proběhlo pokusné kolo Hadrárničky – výměna letního oblečení na principu swapu. Swap je o výměně nevhodných dárků, dobrého oblečení, skvělých knih, zachovalých drobných potřeb do domácnosti. Vše ve stavu takovém, aby to posloužilo a udělalo radost ještě někomu dalšímu. Cílem je omezit plýtvání, podpořit filozofii zero waste (bez odpadu), udělat si navzájem radost, potkat se a pokecat. I když účast nebyla příliš vysoká, všem dívkám, které se zúčastnily, se akce zamlouvala a splnila tak svůj účel. Takže na podzim uspořádáme další kolo, tentokrát s výměnou teplejšího oblečení.

Akce dokumentů