Úspěšná sbírka pro syrské děti

18. 9. 2014, Ve čtvrtek jsme do dodávky naložili dva pytle a tři velké krabice zboží. Syrské děti tak od nás dostanou dvanáct aktovek či batohů, více než stovku sešitů, dvacet pouzder a stovky tužek, propisek, fixek a pastelek. Díky Denise Kozohorské (3.A) darovalo krabici nových školních potřeb i veselské papírnictví Chludil. Všem dárcům velký dík! Celý článek po kliknutí na "více..."

Úspěšná sbírka pro syrské děti

V pondělí 8. září škola dostala mail od pí Jany Tomčalové ze Sudoměřic s prosbou o spolupráci na sbírce školních potřeb pro syrské děti, které uprchly před válkou do Libanonu. Sbírku organizuje občanské sdružení We can help together.

Prosbě o týden později vyhověl Ekotým, a tak kvintánky Tereza Vojtíšková a Natálie Dvořáková začaly akci propagovat rozhlasem, přes internet i na nástěnkách. Ve středu měly hotový plakát, ale stejný den jsme se dozvěděli, že posbírané zboží už bude odvezeno druhý den. Přes tento velmi krátký termín jsme však dali dohromady nečekané množství školních potřeb.

Ve čtvrtek 18. září jsme do dodávky naložili dva pytle a tři velké krabice zboží. Nestačili jsme všechno evidovat a vážit, ale bylo toho alespoň 50 kg. Syrské děti tak od nás dostanou dvanáct aktovek či batohů, více než stovku sešitů, dvacet pouzder a stovky tužek, propisek, fixek a pastelek. Díky Denise Kozohorské (3.A) darovalo krabici nových školních potřeb i veselské papírnictví Chludil.

Ve středu 24. září z Prahy to vše odletí letadlem do Libanonu. Všem dárcům velký dík!

Ing. Jan W. Jongepier

Akce dokumentů

Kategorie: