Vánoční dárky do útulku od 1. A

Vánoční čas nastal a my jsme se rozhodli, že místo, abychom si udělali radost mezi sebou, obdarujeme němá zvířátka, která jsou opuštěná a bez lásky, zavřená v útulcích a čekají, kdo si je vezme. Jak celá sbírka probíhala, se dozvíte po kliknutí na "více..."

Vánoční dárky do útulku

Vánoční čas nastal a my jsme se rozhodli, že místo, abychom si udělali radost mezi sebou, obdarujeme němá zvířátka, která jsou opuštěná a bez lásky, zavřená v útulcích a čekají, kdo si je vezme. Rádi bychom jim pomohli tak, že bychom si je vzali domů, jenže bohužel každý nemá prostor mít domácí zvířátko, anebo už má své vlastní.

A jak nás to vůbec napadlo…?

Začalo to bleším trhem, co se pořádá už každoročně na naší škole. Z peněz, které se vyberou na bleším trhu, se pomáhá různým humanitárním organizacím. A tak jsme si i my řekli: „Když jsou ty svátky, svátky, kdy lidé mají pomáhat svým bližním, kdy lidé mají být hodní, co kdybychom taky někomu pomohli…?“  První náš nápad byl pomoct nějakým lidem, ať už nemocným nebo lidem na ulici, jenže lidé potřebují peníze a to my chudí studenti nemáme. Tak jsme si řekli a co zvířata? Ty jsou na tom někdy hůř než lidé. Chudáci maličcí jsou někdy vyhozeni do popelnice ještě o Štědrém večeru.

Hned jsme se pustili s radostí do práce, pomoct těm chudáčkům.

Nakoupili jsme několik konzerv a dobrůtek, jak pro kočky, tak pro psy. Dále jsme donesli každý něco z domu, staré ručníky, deky, hračky, prostěradla, polštáře atd…

Když jsme se podívali, jak jsme se vynasnažili a každý aspoň něco donesl, zahřálo nás to u srdíček. Příští rok, určitě také něco takového uspořádáme, protože z toho máme větší radost než, kdybychom každý dostali nějaký dárek.

Za třídu 1. A – Barbora Kotková

Akce dokumentů

Kategorie: