Setkání evropské mládeže v Herxheimu

5. - 8. 5. 2015, Čtyři dny se vybraní žáci Purkyňova gymnázia, Strážnice účastnili evropského projektu, jenž se konal v německém městě Herxheim – ve spolkové zemi Porýní Falc. Celý článek o pobytu po kliknutí na "více..."

Ve dnech 5.5. – 8.5. 2015 se zúčastnili vybraní žáci Purkyňova gymnázia Strážnice evropského projektu, jenž se konal v německém městě Herxheim – ve spolkové zemi Porýní Falc.

První den se žáci ubytovali v německých rodinách a následující ráno vyrazili před obrovskou budovu – Pamina Schulzentrum. Zde měli za úkol číst různé texty, pracovat ve skupinkách s dalšími žáky z okolních zemí Evropy a vypracovávat projekty.

Odpoledne navštívili zámek Hambach a staré německé město Speyer. V tomto historickém městě si prohlédli románský dóm a krásnou pěší zónu s mnoha lákavými obchody. Mohli nakoupit suvenýry, dopřát si zmrzlinu na náměstí, či si jen tak popovídat s ostatními žáky.

Další den čekalo žáky setkání s německou ministryní školství a předání titulu „Evropská škola“ gymnáziu Herxheim. Paní ministryně ale bohužel kvůli nehodě na dálnici nepřijela. To však nikoho neodradilo od dalších úkolů tohoto dne: zpívání hymny Evropské unie – Ódy na radost, společného focení a také návštěvy některých vyučovacích hodin na herxheimském gymnáziu. Poslední večer měli žáci možnost strávit pouze se svými rodinami, neboť následující ráno se odjíždělo zpátky do České republiky.

Tento zájezd se všem líbil, neboť zažili krásné společné chvíle, poznali nové kamarády a také se zlepšili v německém jazyce. 

Akce dokumentů

Kategorie: