Divadlo

Divadelní představení
Slovácké divadlo Uherské Hradiště - Višňový sad
14. 3. 2013 - Ve čtvrtek se naši žáci v rámci studentského předplatného zúčastnili představení Višňový sad ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti. Toto klasické Čechovovo drama se u našich studentů setkalo s úspěchem, a to i díky nevšední scénografii. Už nyní se těšíme na nový divadelní kus.
Slovácké divadlo v Uherském Hradišti - Oleana
2. 4. 2013 - V úterý v rámci studentského předplatného naši žáci navštívili představení Oleanna na Malé scéně Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Název hry Oleanna odkazuje k americké písni o utopické zemi, kde „pečení holubi létají do úst“. Zápletka této pro diváka náročné hry se točí kolem neúspěšné vysokoškolské studentky a jejího profesora, kterému právě oznámili povýšení. Naprostá neschopnost dorozumění mezi těmito dvěma hrdiny pak vytváří příležitost nahlédnout do dvou různých světů.
Slovácké divadlo v Uherském Hradišti - Kdyby tisíc klarinetů
30. 4. 2013 - Kdyby tisíc klarinetů. Slavný muzikál, jímž na konci padesátých let začala v Divadle Na zábradlí éra divadel malých forem a který proslavil vynikající film Jána Roháče, Vladimíra Svitáčka a Miloše Formana z roku 1964 s písničkami ze Semaforu, není třeba podrobněji představovat. Vždyť komická zápletka o tom, co se stane, když se jednoho dne vojín Schulze postaví zupáckému drilu a na pomoc mu přijdou nadpřirozené síly, které promění zbraně na hudební nástroje, zná patrně každý – je to přece již česká klasika! Kdo by si nevzpomněl na zamilovaný song pro Terezu v podaní Waldemara Matušky, na jazzové ohlasy v písních autorské dvojice Suchý a Šlitr, na jímavé balady Hany Hegerové či na dryáčnický duet Evy Pilarové s mladičkým Karlem Gottem o tom, že „je nebezpečné dotýkat se hvězd, na zem spadlých z nebe“? Slovacké divadlo při své úpravě vychází zejména z filmové verze původně divadelní hry, ale tvůrci se neobávají diváckého srovnávání s největšími hvězdami poválečného českého divadla a populární hudby, vždyť naši herci jsou ve vynikající kondici!
Anglické divadlo v Brně - Zkrocení zlé ženy
12. 12. 2012 - Ve středu se studenti 3. ročníků a septimy zúčastnili divadelního představení s názvem „Zkrocení zlé ženy“ od Williama Shakespeara. Představení bylo nastudováno studentským divadelním souborem z gymnázia Olgy Havlové v Ostravě pod vedením Niky Štěpánkové z brněnského divadla „Nika Theatre“. Představení bylo odehráno v anglickém jazyce v upravené verzi. Studenti byli příjemně překvapeni kvalitou představení i faktem, že celé představení bylo pro ně plně srozumitelné. Spolu se studenty děkujeme sponzorům za poskytnutí finanční podpory na dopravu autobusy do Brna. Mgr. Renata Bočková
Anglické divadlo v Brně - Romeo a Julie
12. 12. 2013, Anglické divadlo s vánoční atmosférou. Během druhého adventního týdne, ve čtvrtek, se třetí ročníky zúčastnily divadelní inscenace Romeo a Julie v anglickém jazyce, čímž si mohly ověřit své doposud nabyté vědomosti z angličtiny. Studentské divadlo Buranteatr působilo příjemným dojmem. Po vstupu do něj na nás dýchla atmosféra „studentského divadla“ z období 40.let. Představení mělo zajímavé pojetí s minimálním použitím kulis, což ovšem neubralo na jeho kvalitě. Kulturně vzdělávací výlet jsme zakončili návštěvou nákupního centra Olympia, kde jsme nakoupili vánoční dárky a užívali si vánoční atmosféru. Celý den jsme se vydařil nad rámec možností a budoucím třeťákům doporučujeme se zúčastnit.
Pozvánka do divadla
V tomto školním roce by naše škola ráda obnovila studentské předplatné do Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Předplatné zahrnuje 10 titulů od konce září do konce školního roku. Předplatné stojí 540,- Kč. Další informace po kliknutí na "více..."
Německé divadlo v Brně
17. 10. 2017, V úterý se žáci 3. ročníku a septimy za doprovodu německých jazykářek zúčastnili německého divadelního představení v Brně. Představení s názvem 3x o lásce probíhalo v prostorách německého divadla BuranTeatr...
Anglické divadlo v Brně
Ve středu 10.10. se studenti 2. a 3. ročníku zúčastnili divadelního představení Midsummer Night´s Dream v Buranteatru v Brně. Představení bylo v anglickém jazyce v zjednodušené verzi, aby studenti všemu rozuměli. Jazyková úprava i scéna byly na velmi dobré úrovni a studentům se divadelní představení líbilo.
Německé divadlo v Brně
17. 10. 2018, Ve středu se studenti septimy a 3. A zúčastnili představení Der Turm v divadelním sále Buranteatru v Brně. Jednalo se o 2 pohádkové příběhy bratří Grimmů „Jungfrau Maleen“ a „Rapunzel“. Krásná jednoduchá němčina a výborné výkony mladých herců umožnily, aby si naši studenti toto představení užili.
Anglické divadlo v Brně
Studenti 2. ročníku a sexty se zúčastnili ve středu 9.10. divadelního představení v angličtině s názvem „My Family and Other Animals“ v brněnském BuranTeatru. Představení na motivy knihy G. Durella bylo nastudováno studenty z pražských gymnázií, bylo srozumitelné pro všechny a všem se líbilo. Těšíme se na další představení příští rok.
Německé divadlo v Brně
15.10. 2019 se žáci 3. ročníku a septimy zúčastnili v brněnském kulturním domě Rubín divadelního představení v němčině pod názvem „Smombie“. Smombie je zkratka pro smartphone a zombie. Dva herci z divadelní skupiny Dramabox z Norimberku připravili a sehráli tuto hru. Tématem je využití a zneužití mobilního telefonu. Tam, kde žáci méně rozuměli, pomohly skvělé herecké výkony obou představitelů. Byli jsme rádi, že touto formou si naši studenti připomněli, jak je důležitá ochrana dat pro každého člověka a jeho lidská práva. Už se těšíme na další divadelní představení v příštím roce.
Besedy s herci Slováckého divadla
Naše škola se zapojila do projektu Slováckého divadla s názvem Herec do každé hodiny. Herci přijali pozvání do našich videohodin, povídali si se studenty o divadle i o životě.
Její pastorkyňa ve Slováckém divadle
Divadelního představení Její pastorkyňa se 16. února zúčastnily čtyři třídy – 1.A, 2.A., kvarta a sexta. Do Slováckého divadla jsme zavítali po dlouhé coronavirové pauze a byli jsme nadšeni hereckými výkony. Jednu z hlavních rolí (Jenůfku) hrála naše absolventka Petra Staňková. Věříme, že se návštěvy divadel zase stanou pravidelným zpestřením školních dnů.
A. P. Čechov v ZUŠ ve Veselí nad Moravou
Ve čtvrtek 2. června 2022 navštívily tři třídy představení literárně-dramatického oboru ZUŠ ve Veselí nad Moravou s názvem Proč ne Čechov?! Žáci pod vedením paní učitelky Trávníčkové nastudovali čtyři méně známé povídky Antona Pavloviče Čechova. Mezi herci se rozhodně neztratili ani naši studenti – Mariana Ivanová a Hynek Pavka z kvarty nebo Jan Michalík z 2.A. Honza také přednesl text z Opilých banánů Petra Šabacha, se kterým postoupil na celostátní přehlídku recitátorů v Prostějově. Představení bylo velmi příjemným zpestřením červnových školních dnů.
Hudební představení na ZUŠ ve Veselí nad Moravou
Ve středu 22. června navštívila necelá stovka žáků z různých tříd představení Kterak Honza z Budějc Moravu spoznával v ZUŠ ve Veselí nad Moravou. Hudební představení, ve kterém vystupovali i naši žáci, se divákům velice líbilo. Hlavní roli hrál Víťa Pálenský z kvarty. Všem účinkujícím děkujeme za krásný zážitek a obdivujeme jejich zpěv, tanec, hru na hudební nástroje i herecké výkony.
Bertold Brecht v Národním divadle Brno
Ve čtvrtek 3. 11. 2022 se třídy 3. A a septima vydaly vlakem do Brna, aby se zúčastnily dopoledního představení Kavkazský křídový kruh. Přestože je tato Brechtova hra poněkud schematická a předvídatelná, v podání herců Mahenova divadla diváky zasáhlo její obecně lidské poselství. Studenti ocenili i moderně pojatou hudební složku představení.
Shakespeare v Národním divadle Brno
V pátek 4. 11. 2022 se pět tříd naší školy (1. – 3. ročník, sexta, septima) zúčastnilo autobusového zájezdu na dopolední představení Mahenova divadla. Zde zhlédly inscenaci slavné Shakespearovy komedie Večer tříkrálový. Studenti ocenili nejen vtip a příběh tohoto dramatu, ale také způsob zpracování, zejména specifické pojetí scény. (Mokré herce vyvržené kovovými „vlnami“ lze na scéně vidět jen výjimečně!)
Čapkova Matka v Redutě ND Brno
V pátek 18. 11. 2022 se studenti sexty a 2. ročníku zúčastnili dopoledního zájezdu do Národního divadla Brno. V historických prostorách Reduty zhlédli Čapkovu hru Matka. Aktualizovaný způsob zpracování, který diváci v drtivé většině hodnotili pozitivně, ještě zesílil naléhavé vyznění tohoto Čapkova protiválečného dramatu.
Mahenovo divadlo v Brně
Dne 30. 1. naše třída navštívila Mahenovo divadlo v Brně. Vyrazili jsme spolu s tercií v osm hodin od školy. Měli jsme možnost vidět hru jménem Lucerna v nádherném prostředí divadla. Představení se nám moc líbilo a děkujeme paní učitelce Vaculíkové za zorganizování akce. Domů jsme se vrátili okolo třetí hodiny odpoledne.
Mahenovo divadlo - Hana
V pondělí 20. 3. 2023 se studenti kvinty zúčastnili dopoledního představení v Národním divadle v Brně. V historických prostorách Mahenova divadla zhlédli hru Hana, která je adaptací stejnojmenného románu současné české prozaičky Aleny Mornštajnové. Téměř tříhodinová inscenace byla pro všechny zúčastněné silným zážitkem.
Klasika v moderním provedení v ND Brno
Ve čtvrtek 22. 6. zhlédla 3. A v Mahenově divadle veřejnou generálku hry z období klasicismu Lhář. Kreativní mix veršovaného jazyka a moderního zpracování nás všechny zaujal. Specifické pojetí scény, kostýmů, hudby i hereckých výkonů nenechalo žádného diváka chladným. Nyní rekapitulujeme své dojmy z inscenace a chystáme se do divadla poslat shrnutí svých názorů na zhlédnutou hru. Z dosavadních reakcí je zřejmé, že ohlasy na inovátorský přístup k tradičnímu dramatickému textu budou příznivé a nadšené.

Akce dokumentů