Cesty k ochraně životního prostředí

19. 3. 2013, V úterý členové Ekotýmu navštívili Ekocentrum Dúbrava v Hodoníně. Program návštěvy si můžete přečíst v připojeném krátkém příspěvku.

130321,MiniDigi

Cesty k ochraně životního prostředí

Náš tzv. Ekotým (v rámci programu Ekoškola), alespoň jeho aktivní jádro, jel v úterý 19. března 2013 do Hodonína, kde se v Ekocentru Dúbrava zúčastnil semináře Cesty k ochraně životního prostředí. Školení vedli dva členové Hnutí Brontosaurus. Neznamenalo to jen sedět, poslouchat a zapisovat si.

Například seznamovačka proběhla v pohybu, při kterém jsme o sobě zjistili některé nové věci. Měli jsme také dokázat, že jsme schopni spolupráce, ale k tomu jsme mnoho energie nepotřebovali. Ondřej Březina se projevil jako velmi zdatný lídr, a úkol byl rekordně rychle splněn. Větší rozruch vyvolali dva živí hadi, které na ekocentru chovají. Děvčata jejich objevení tak zaskočilo, že je to vyhnalo až k venkovním dveřím. Ostatní žáci hady s respektem pozorovali nebo se dokonce s nimi v náruči vyfotili.

To vše, včetně krátké exkurze po přírodní zahradě ekocentra, však bylo pouze zpestřením programu. Většinu času jsme strávili pracovními úkoly u stolu. Jedním z nich bylo zamýšlet se nad různými metodami jak prosazovat zlepšení životního prostředí. Metody byly předem popsány a dvojice je už měly jen seřadit podle účinnosti a podle přijatelnosti. Na to byly názory velmi různé, jak ukázala následná vzrušená diskuze.

Posledním úkolem, trochu pod tlakem času, bylo organizování projektů. Každá čtyřčlenná skupina měla jiný úkol. Jednalo se o víkendovku, celoroční soutěž, oslavu Dne Země a výukový program. Součástí úkolu byla prezentace výsledků na konferenci, kde byly skupiny podrobeny i kritice – to vše však k poučení.

Jan W. Jongepier

Akce dokumentů

Kategorie: