Akce proti palmovému oleji!!!

Asi před měsícem se na Facebooku objevila výzva vyhlásit 1. únor jako „Den, kdy řekneme firmám, že tu nechceme jejich výrobky s palmovým olejem“. Protože je to velmi aktuální téma, na které nás už upozornila bývalá profesorka Mgr. Iva Uhrová, rozhodl se Ekotým zapojit do této akce. Přečtete si celý článek a prohlédněte fotografie na "více..."!!!

.... Šlo o to, napsat (nejen) tento den firmám email, že budeme bojkotovat jejich výrobky s palmovým olejem.

Sextánka Tereza Vojtíšková napsala poněkud umírněnější text, ale paní zástupkyně nám doporučila ho neposílat e-mailem, ale jako dopis. Dopis je podepsaný „studenti Purkyňova gymnázia, Strážnice“, a tak byl k němu připojen podpisový arch. Několik členů Ekotýmu sestavilo seznamy výrobků s palmovým olejem a prváci Martin Hrbáč a Michal Šlajs pak vyhledali adresy firem nebo jejich českých poboček. Mezi ně patří např. Nestlé (tyčinky Mars, Twix, Snickers, Ledové kaštany, Orion, JoJo) nebo Mondelez (Polomáčené sušenky, Tatranky, Figaro čokoláda, Fidorky, 3Bit). Mnoho žáků naší školy je dobře informováno o problematice palmového oleje, a tak během pondělí a úterý bylo posbíráno bezmála 300 podpisů.

To však ještě nebylo všechno, co jsme udělali pro to, aby výrobci potravin přestali používat palmový olej. Souběžně uspořádala profesorka Gazárková za pomoci svých žáků novou výstavu o palmovém oleji ve vitrínách u učebny biologie. Součástí výstavy je spousta obalů běžných výrobků s palmovým olejem, ale i těch, které palmový olej neobsahují.

Škoda jen, že k pondělnímu obědu patřily tyčinky Corny, na jejichž obalu si řada žáků všimla, že obsahují palmový olej! Bude tedy také důležité dávat seznamy „špatných“ a „dobrých“ výrobků do jídelny a bufetu.

FOTOGRAFIE

STOP PALMOVÉMU OLEJI

Akce dokumentů

Kategorie: