Vánoční benefiční akce

V prosinci probíhá na naší škole několik předvánočních akcí. Dvě z nich jsou iniciativou Ekotýmu. O letošních Vánočních tvůrčích dílnách jsme na těchto stránkách již podali zprávu, ne však o prodeji svíček, krůželek, perníčků, přáníček aj., které byly výstupem z dílen. Všechny výrobky byly vysušené a připravené ve čtvrtek 13. prosince, a tak je tři dobrovolnice ze septimy po škole prodávaly. Dohromady tak získaly více než 3.600,- Kč...

FOTOGRAFIE

 

...O den později, letos pod vedením kvinty, se ve školní jídelně konal Blešák, kde nejrůznější přinesené předměty – knihy, kuchyňské potřeby, hračky, oblečení a šperky – hledaly svého nového majitele. Od rána se kolem stolů vystřídaly všechny třídy, které vždy něco užitečného ulovily. V jedenáct hodin jídelna musela být připravená pro strávníky, a tak prodejci spočítali kolik „sekáčový“ prodej celkem vynesl. Výsledkem byla velmi pěkná částka přes 6.000,- Kč, včetně dobrovolných příspěvků do kasičky.

Vybrané peníze budou rozděleny mezi žáky naší školy, kteří se nacházejí v nepříznivých finančních podmínkách. Děkujeme všem přispěvatelům, prodejcům, kupujícím i dárcům za letošní rekordní výtěžek.

 

Akce dokumentů

Kategorie: