Den ekoškol

6. 11. 2015, V pátek se na desítkách škol v ČR slavil Světový den ekoškol a zároveň 10. výročí od založení české sítě ekoškol. V našem regionu se do této oslavy zapojilo i Purkyňovo gymnázium ve Strážnici. Jak jsme slavili se dozvíte po kliknutí na "více..."

FOTOGRAFIE

Slavil se Den ekoškol

V pátek 6. listopadu se na desítkách škol České republice slavil Světový den ekoškol a zároveň 10. výročí od založení české sítě ekoškol. V našem regionu se do této oslavy zapojilo i Purkyňovo gymnázium ve Strážnici.

Ekotým, který na této škole funguje, se rozhodl tento den připomenout, že gymnázium je nositelem titulu Ekoškola, a to již od roku 2007. Vybral pro to dvě aktivity. Jednak vyzval všechny žáky i učitele, aby se v pátek oblékli do zeleného, jednak navrhl vyzdobit chodby s výrobky z odpadních PET láhví.

Kdo v pátek přišel o školy, nemohl si nevšimnout, že tento den bude v duchu Světového dne ekoškol. U hlavního vchodu byly vystaveny různé předměty (chobotnice, kaktusy aj.) vyrobené pod vedením učitele výtvarné výchovy Mgr. Ondřeje Mikla. Další visely na schodišti, a také byla na zdi pověšena písmena PET ART (umění z PET) vyrobena z odpadních plastových láhví. Ve vstupním vestibulu nechyběla ani velká zelená vlajka s logem programu Ekoškola.

A skutečně přišla velká většina žáků, od těch nejmladších až po maturanty, oblečených v zelených tričkách a mikinách. Když nic zeleného neměli, tak si alespoň dali zelenou flaušovou bundu, zelené ponožky či papuče nebo zelené stužky do vlasů. Pár děvčat si dokonce přebarvilo na zeleno své vlasy. Iniciativa Ekotýmu také nadchla učitele, a i uklízečky a kuchařky chodily celý den se zelenou stužkou nebo kvítkem.

Program Ekoškola (Eco-schools) je mezinárodní vzdělávací program, jehož hlavním cílem je, aby žáci snižovali ekologický dopad školy a svého jednání na životní prostředí a zlepšili prostředí ve škole a jejím okolí. Strážnické gymnázium se v rámci programu věnuje pěti tématům: odpady, voda, energie, prostředí školy a biodiverzita. Učí žáky třídit odpady, šetřit vodou a energií a vytvořit kolem sebe příznivé prostředí. Snaží se také zvýšit jejich povědomí o bohatství života, které nás obklopuje.

Akce dokumentů

Kategorie: