Den Země 2016

V roce 1970 byl v USA vyhlášen 22. duben jako Den Země, dnes ho slaví více jak miliarda lidí ve 175 státech světa. Téměř každý rok se k této oslavě připojuje i naše škola. Celý článek o všech aktivitách, které proběhly na gymnáziu a spousta fotografií na "více..."

FOTOGRAFIE

Den Země 2016

V roce 1970 byl v USA vyhlášen 22. duben jako Den Země, dnes ho slaví více jak miliarda lidí ve 175 státech světa. Téměř každý rok se k této oslavě připojuje i naše škola.

Letos měli žáci možnost si vybrat z pěti nabídek. Organizovaly se tři brigády, přírodovědná vycházka a program Svět netopýrů.

Třída 1. A se hlásila na brigádu v rámci celostátní akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ a šla na první tři hodiny do jižní části města. Jedna skupina tam okopávala květinové záhony v ulici Za Drahou, druhá sbírala odpady podél cyklostezky mezi ZD Žerotín a Radějovkou i v břehových porostech Radějovky. Primáni se 5. a 6. hodinu zúčastnili brigády na školním dvoře, kde bylo zahradnické práce více než dost. Okopávali loni vysazené keře a byliny, vyčistili spáry od plevele a také zasadili přinesené nové rostliny. Skupina 15 žáků se starala o vnitřní prostředí a čistila vitríny, pošmourané stěny, akvárium aj.

Dvě skupinky žáků se 1. a 2. hodinu střídaly v laboratoři chemie, kde byl různými aktivitami přiblížen život netopýrů (jejich životní cyklus, úkryty, potrava, způsob orientace v prostoru, stavba těla aj.). Ve stejně době se 30 zájemců procházelo zámeckým parkem. Pod vedením ornitologa Gašpara Čamlíka a prof. Jongepiera zde v dobrém počasí pozorovali, zapisovali a fotili desítky ptáků, rostlin a stromů.

A tak jsme se v pátek všichni a při tom každý trochu jinak věnovali naší planetě, i když pouze malému kousku z ní.

Akce dokumentů

Kategorie: