Den Země 2017

V roce 1970 byl v USA vyhlášen 22. duben jako Den Země, dnes ho slaví více jak miliarda lidí ve 175 státech světa. Pravidelně na jaře se k této oslavě připojuje i naše škola. Celý článek o všech aktivitách, které proběhly na gymnáziu a fotografie na "více..."

Podobně jako loni měly i letos třídy možnost si vybrat aktivity k oslavě Dne Země (22. dubna). Nabídka původně obsahovala sedm různých témat, bohužel se však některé akce nemohly konat, a tak v pátek 21. dubna nakonec probíhaly čtyři více či méně ekologické aktivity.

První dvě vyučovací hodiny strávili zájemci z tercie, kvarty a kvinty – přes velmi chladné počasí – v zámeckém parku, kde se pod vedením prof. Jongepiera seznamovali s bylinami a dozvěděli se zajímavosti o nich. Po velké přestávce šla do parku další skupina převážně kvartánů, která s prof. Suchomelem zjišťovala, které původní i exotické stromy tam rostou. Celkem 16 žáků z kvarty, sexty a 1. A se přihlásilo na úklidové práce ve škole. Ti dopoledne i odpoledne uklízeli dvě laboratoře, několik vitrín a další objekty ve školní budově.

Největší akcí byla přednáška pro třídy kvarta, kvinta, sexta a 1. A. Naše bývalá prof. Uhrová v ní zajímavě vyprávěla o Indonésii, tamních pralesích a jejích obyvatelích i o problému palmového oleje.

Akce dokumentů

Kategorie: