Den Země 2018

Již tradičně jsme si Den Země připomněli na naší škole i letos. Oficiální datum 22. dubna padlo na neděli, a tak většina aktivit se odehrála již v pátek předtím – s jednou výjimkou...

FOTOGRAFIE

... Třída 2. A s paní učitelkou Martinou Kozumplíkovou se rozhodla při příležitosti oslav Dne Země zkrášlit a obohatit zahradu našeho gymnázia. Šikovní studenti se vcítili na okamžik do role zahradních architektů a vytvořili z cihel ozdobnou skalku a všechny vysazené rostliny opatřili popisnými cedulkami s českým i latinským názvem byliny. Pokud se dílo podaří, budou náš pozemek zdobit různé druhy okrasných rostlin, trav ale i kvetoucích bylinek. Do budoucna uvažujeme ještě o rozšíření zahrady. 

V pátek na dvoře pokračovala desítka druháků, kteří okopávali zeleň a čistili terasu „u chemie“, dvorek u hlavního vchodu a chodníky. Některé druhačky odprášily vitríny a daly do pořádku laboratoře. Zbytek 2. A strávil mimo školu a uklidil veškerý odpad z větrolamu mezi Radějovkou a skládkou odpadů v rámci programu „Ukliďme světukliďme Česko“. Odstranili z něj celkem devět velkých pytlů odpadu.

Na dvě hodiny se dostali na čerstvý vzduch do přírody i žáci prvního a třetího ročníku, kvinty a septimy. Sekundáni šli na celé dopoledne na přírodovědnou exkurzi do Pomoraví, kde studovali vodní faunu v Malé Morávce a chytali k bližšímu pozorování i motýly.

Žáci kvarty si na Den Země vybrali návštěvu Zoo Hodonín. Zaprvé se zúčastnili výukového programu o ohrožení ptactva jak u nás, tak hlavně v Jižní Americe, kde jsou ptáci loveni pro peří na okrasu atd. Potom prošli v malých skupinkách celou zahradu a odpovídali na kvizové otázky, které byly na konci ve výukovém centru vyhodnoceny.

 

Akce dokumentů

Kategorie: