Ekolympiáda 2015

23. 9. 2015, Ve středu, na přelomu léta a podzimu, proběhl ve Strážnici již devátý ročník ekologické soutěže s názvem „Ekolympiáda“. Letos své síly změřilo celkem pět družstev ze základních škol (Veselí nad Moravou, Vnorovy, Strážnice a Prušánky) a dvě z osmiletých gymnázií (Hodonín a Strážnice). Článek o průběhu, výsledcích a fotografie jsou k dispozici po kliknutí na "více..."

Ekolympiáda 2015

 

23. 9. 2015, Ve středu, na přelomu léta a podzimu, proběhl ve Strážnici již devátý ročník ekologické soutěže s názvem „Ekolympiáda“. Letos své síly změřilo celkem pět družstev ze základních škol (Veselí nad Moravou, Vnorovy, Strážnice a Prušánky) a dvě z osmiletých gymnázií (Hodonín a Strážnice).

Soutěž se dělila na tři části. Prvním úkolem byl znalostní test, ve kterém žáci dostali 20 otázek nejen z biologie, ale také z oblasti voda, ovzduší, odpady, energie aj. Poté se soutěžící vydali do zámeckého parku, kde je čekalo pět stanovišť. Tam jím naší žáci položili praktické otázky ze zeměpisu, chemie, fyziky, botaniky a ekologie.

Po absolvování stezky se družstva pustila do „projektu“. Úkolem bylo sestavit návrh na sadu ekologických opatření do nově postavené školy. Návrh měl co nejlépe působit na poskytovatele financí, měl být kompletní, přehledný, atraktivní. Porota, která projekty hodnotila, zjistila, že Ekolympionici jsou velmi šikovní a ve světě by se neztratili.

Suverénně nejlépe vše zvládalo družstvo z Církevní základní školy ve Veselí nad Moravou celkem se 137 body. Na druhém místě, s počtem 124 bodů, skončili žáci ze ZŠ Prušánky, kteří vypracovali výborný projekt. Gymnázium Hodonín získalo třetí místo se 123 body.  

FOTOGRAFIE

Akce dokumentů

Kategorie: