Ekolympiáda 2017

22. 9. 2017, V pátek naše škola uspořádala už pojedenácté soutěž Ekolympiáda pro žáky 2. stupně ZŠ z okresu Hodonín. Je to soutěž, ve které žáci soupeří ve znalostech a dovednostech z oblasti životního prostředí...

FOTOGRAFIE

...  V úvodním testu účastníci řešili nejen otázky z přírodních věd, ale museli odpovědět i na otázky týkající se odpadů, energie, vody, spotřebitelství, dopravy nebo půdy. Na následující stezce, která vedla přes zámecký park, čekaly je pak celkem pět stanovišť s praktickými úkoly z biologie, chemie, fyziky a zeměpisu. Třetí část soutěže bývá komplexnější práce. Letos tříčlenná družstva měla za úkol vytvořit atraktivní plakát na téma čisté ovzduší.

Ekolympiáda 2017 vyhrálo družstvo ze Základní školy Vnorovy, která získala 103 bodů. Na druhém místě skončilo hodonínské gymnázium (92,5 bodů) a třetí byla Základní škola Hutník z Veselí nad Moravou s 86 body. Naše družstvo (Martin Bezděk a Natálie Prečanová – tercie, Markéta Macháčková – sekunda, Marie Kotenová – prima) získalo 84,5 bodů a skončilo čtvrté. Téměř stejný výsledek měly ostatní školy z Veselí nad Moravou, Strážnice, Čejkovic a Prušánek.

Všichni soutěžící si odnesli pěkné knihy, časopisy a korkové podložky, které dalo k dispozici Vzdělávací a informační středisko Bílé Karpaty a Český svaz ochránců přírody Bílé Karpaty ve Veselí nad Moravou.

Akce dokumentů

Kategorie: