Ekolympiáda 2018 (již dvanáctá :-))

Každý rok naše škola pořádá na přelomu září a října akci s titulem Ekolympiáda. Letos se konala v úterý 25. září a zúčastnilo se jí osm družstev žáků 2. stupně a nižších gymnázií z Veselí nad Moravou, Vnorov, Strážnice, Hodonína, Prušánek a Čejkovic.

Dvanáctá Ekolympiáda (FOTOGRAFIE)

Každý rok naše škola pořádá na přelomu září a října akci s titulem Ekolympiáda. Letos se konala v úterý 25. září a zúčastnilo se jí osm družstev žáků 2. stupně a nižších gymnázií z Veselí nad Moravou, Vnorov, Strážnice, Hodonína, Prušánek a Čejkovic.

Žáci na této soutěži soupeří ve znalostech z ekologie, a to v širokém slova smyslu. Účastníci řeší nejen úkoly z přírodních věd, ale i otázky týkající se odpadů, energie, vody, půdy, podnebí nebo přírodních zdrojů. Tříčlenná družstva dostávají také body za realizaci komplexního úkolu. Tento rok měli dokázat, že jsou schopni společnými silami vytvořit atraktivní plakát o tom, jak nejlépe nakládat s odpady.

Stejně jako loni, 1. místo získala ZŠ Vnorovy. Na druhém místě, o bod méně, skončila Církevní základní škola z Veselí nad Moravou, třetí byla veselská ZŠ Hutník. Naše družstvo ve složení Markéta Macháčková, Anna Marie Sochorová (tercie) a Ester Hegrová (prima) se umístilo jako čtvrté.

Všichni soutěžící si odnesli tašky s pěknými knihami, časopisy, zápisníky a podložkami, které nám věnovalo Vzdělávací a informační středisko Bílé Karpaty ve Veselí nad Moravou. Nejlepší tři družstva dostala vstupenky do Zoo Hodonín.

Akce dokumentů

Kategorie: