Ekolympiáda 2016

5. 10. 2016, Každý rok na přelomu září a října se na naší škole koná meziškolní soutěž Ekolympiáda. Letošní ročník proběhl ve středu 5. října a byl již desátý v řadě. Z celkem osmi škol z hodonínského okresu jej – už poněkolikáté – vyhrála Církevní základní škola z Veselí nad Moravou. Stejný počet bodů získala i ZŠ Vnorovy, ale porota se shodla na tom, že veselská škola uspěla ve znalostech o životním prostředí lépe. Na třetím místě skončilo naše družstvo ve složení Markéta Macháčková (prima), Martin Bezděk (sekunda) a Magdalena Lžičařová (tercie)...

Desátá Ekolympiáda

Na Ekolympiádě soutěží žáci 2. stupně ve znalostech a dovednostech v ekologii, a to v širokém slova smyslu. Účastníci řeší nejen otázky z přírodních věd. Letos zazněly i otázky týkající se odpadů, energie, vody, spotřebitelství, dopravy, půdy nebo zdraví. Školy proto na soutěž vysílají výběr žáků s nejširším přehledem o současném světě. Družstva žáků však dostávají body i za realizaci komplexního úkolu. Tento rok měli dokázat, že jsou schopni společnými silami vytvořit atraktivní leták na téma voda.

Ve Strážnici letos soutěžila družstva ze základních škol a osmiletých gymnázií z Veselí nad Moravou, Vnorov, Strážnice, Hodonína, Čejkovic a Prušánek. Všichni soutěžící si odnesli pěkné knihy, časopisy, letáky a pohlednice, které nám věnovalo Vzdělávací a informační středisko Bílé Karpaty ve Veselí nad Moravou.

FOTOGRAFIE

Akce dokumentů

Kategorie: