Exkurze do Hostětína

20. 6. 2017, V úterý navštívily třídy 2.A a sexta malou obec Hostětín (asi 240 obyvatel) nedaleko Bojkovic, kde jsme se seznámili s řadou ekologických projektů...

FOTOGRAFIE

...

Dopravili jsme se vlakem, což kvůli vysokým až tropickým teplotám a jednomu menšímu zpoždění nebyla nejjednodušší cesta. V Hostětíně jsme se rozdělili do dvou skupin a postupně jsme se seznamovali s pasivním domem, moštárnou, ukázkovou přírodní zahradou, sušírnou ovoce, přírodním sadem, kořenovou čistírnou odpadních vod a obecní výtopnou na dřevní štěpku. Ke každému objektu poskytl pracovník ekocentra Veronica výklad a vysvětlil nám jeho výhody a nevýhody. Polovina studentů měla také BIO oběd v podobě pórkové polévky a masových nebo pohankových karbanátků.

Výlet jsme si celkově užili, každý si pro sebe našel něco zajímavého. Někoho zajímala spíše technická stránka výtopny nebo čističky, dalšího různé vymoženosti, kupříkladu jak pasivní dům získává a zachovává teplo, nebo jak přírodní sad podporuje užitečné živočichy. Po prohlídce bylo možno zakoupit si tamní BIO produkty, např. hostětínské mošty a sirupy.

Více o ekologické obci Hostětín najdete na http://hostetin.veronica.cz/ekologicka-vesnice.

 

Za celou exkurzi článek zpracovali: David Koryčanský, Jakub Šuráň a Tomáš Šebesta

Akce dokumentů

Kategorie: