Firmy reagují na dopis proti palmovému oleji

V únoru proběhla na naší škole podpisová akce proti používání palmového oleje v běžných potravinách. Celkem 18 velkých firem náš dopis s bezmála 300 podpisy dostalo, dosud dvě z nich na něj reagovaly..... Klikněte na "více..."

Firmy reagují na dopis proti palmovému oleji

V únoru proběhla na naší škole podpisová akce proti používání palmového oleje v běžných potravinách. Celkem 18 velkých firem náš dopis s bezmála 300 podpisy dostalo, dosud dvě z nich na něj reagovaly.

Nejobsáhlejší je reakce od firmy OLMA. V ni pracovnice Útvaru vývoje a řízení jakosti probírá naše argumenty, které většinou zpochybňuje, ale uznává, že informace jsou někdy protichůdné. Mimo jiné upozorňuje na to, že spotřeba v Evropě tvoří pouze 17 % celkové produkce palmového oleje. Dále varuje, že nebude tak jednoduché nahradit palmy olejné jinou plodinou (sójou, slunečnicí, řepkou).

Dopis firmy Nestlé Česko s.r.o. je poněkud přívětivější. Ujišťuje, že tento výrobce kakaových a kávových produktů nebere problematiku palmového tuku na lehkou váhu. O tom svědčí výroba řady čokolád bez tohoto tuku, např. Orion bílá, hořká, mléčná. Výsledky průzkumu ekologického hnutí Greenpeace kladný postoj Nestlé vůči problematice palmového oleje potvrzují. Firma skončila, vedle Ferrera, na nevyšším místě v žebříčku společností, které se aktivně podílejí na snížení negativních dopadů na životní prostředí.

https://www.facebook.com/greenpeace.cz/photos/a.69683964776.63290.55876739776/10154007080324777/?type=3

Plné znění dopisů: dopis od firmy Olma, dopis od firmy Nestlé 

Akce dokumentů

Kategorie: