Exkurze Ekotýmu

29. 4. 2016, V pátek a se členové Ekotýmu a další zájemci vydali oslavit Den Země do Kovosteelu ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Byla tam připravena spousta ekologických aktivit, které měly žáky základních škol hravou cestou přivést na cestu recyklace a ekologie. Celý článek a fotografie na "více..."

FOTOGRAFIE

...

I když se skupina žáků z našeho gymnázia pohybovala ve vyšší věkové kategorii, návrat do mladších let jsme si náramně užili. Po sbírání razítek na stanovištích jsme dostali náležitou odměnu. V areálu jsme si také prohlédli Kovozoo, kde jsme obdivovali řadu zvířat v životní velikosti vyrobených z kovového odpadu.
A pak už byl čas přesunout se do Buchlovic na Záchrannou stanici volně žijících živočichů. Pan Martin Tomešek nás provedl po areálu a o každém zvířátku nám něco řekl. Prohlídka byla velice zajímavá a odnesli jsme si z ní mnoho nových informací a trochu víc pochopili ohroženost zvířat v naší přírodě. Nejvíce jsme si oblíbili puštíka bělavého, kterého jsme si nakonec „adoptovali“.
Z celého pátečního dne máme spoustu krásných zážitků a taky spoustu nových vědomostí a zkušeností. Alžběta Hřivnová

Akce dokumentů

Kategorie: