Pátý blešák byl rekordní

Ráno to vypadalo slibně a beznadějně zároveň: uprostřed jídelny stálo dvanáct stolů plných second-hand zboží. Dá se to všechno prodat? Kdo si to bude chtít koupit, i když za pakatel? ...

...  Třída, která v pátek 15. prosince jako první vstoupila do jídelny, zrovna velký zájem neměla, což organizátorům naději nepřidalo. Následující skupiny byly naštěstí nažhavenější a štědřejší. Množství knížek, náušnic, keramiky a mnoha dalších výrobků postupně mizelo. Navíc hodně těch, kteří si z nabídky nic nevybrali, zanechali alespoň nějakou korunu v kasičce připevněné k nástěnce.

A tak se nakonec stal výsledek této tříhodinové akce rekordním od jejího počátku v roce 2013. Do kasičky se vhodilo přes tisíc (!) korun a v pokladnách prodejců skončilo bezmála 6000 Kč. To je už sám o sobě pěkný výnos, ale celková částka bude ještě zdvojnásobena – díky projektu Pro více úsměvů v programu Dobro-druzi, který byl podpořen Nadací Via s přispěním Nadace Karla Janečka. Peníze poputují jednomu žákovi naší školy, který se ocitl v nelehké životní situaci. My mu chceme pomoci nadějnější budoucnosti, aby mohl nastoupit na vysokou školu.

Za tento obrovský úspěch děkujeme všem, kteří přispěli zbožím a kteří něco koupili, a v neposlední řadě všem studentům, kteří akci organizovali a prodávali s velkým nasazením.

FOTOGRAFIE

Akce dokumentů

Kategorie: