Projektový den v Hoštětíně

16. 6. 2015, Žáci třídy 2.A a sexty malou obec Hostětín (240 obyvatel) nedaleko Bojkovic. Cílem bylo zúčastnit se ekologického programu v rámci projektových dní na téma „Zdravý životní styl a ekologie v regionu“. Na to má Hostětín ideální podmínky, protože lektoři tamního Centra Veronica mají možnost návštěvníkům ukazovat celou řadu ekologických vymožeností. Celý článek a fotografie po kliknutí na "více..."

Projektový den v Hostětíně

16. 6. 2015, V úterý 16. června navštívili žáci třídy 2.A a sexty malou obec Hostětín (240 obyvatel) nedaleko Bojkovic. Cílem bylo zúčastnit se ekologického programu v rámci projektových dní na téma „Zdravý životní styl a ekologie v regionu“. Na to má Hostětín ideální podmínky, protože lektoři tamního Centra Veronica mají možnost návštěvníkům ukazovat celou řadu ekologických vymožeností.

Druháci viděli všechny projekty – pasivní dům, moštárnu, ekologický sad, starou sušičku ovoce, šetrné osvětlování, kořenovou čistírnu odpadních vod a centrální výtopnu na dřevní štěpku. A zatímco tato třída k jednotlivým objektům poslouchala výklad, sextáni se zabývali změnami klimatu, jejími projevy a příčinami. K tomu však patřila i krátká exkurze po části jmenovaných projektů, aby žáci zjišťovali, jak pasivní domy nebo výtopna zmírňují klimatické změny.

Na závěr nám Centrum Veronica otevřelo obchod, kde mnozí využili možnosti si koupit mošt nebo sirup či ekologickou publikaci. Cesta vlakem zpět proběhla ve stísněnějších podmínkách než cesta tam, ale všichni jsme ji ve zdraví přežili.      

FOTOGRAFIE

Akce dokumentů

Kategorie: