Recycling challenge

Obohacující a poučný týden mají za sebou vybraní čtyři sekundáni a čtyři terciáni (z toho šest členů Ekotýmu). Mohli se totiž spolu s osmi lotyšskými žáky zúčastnit mezinárodního projektu s titulem „Recycling challenge“, který financovala Evropská unie z programu Erasmus+...

FOTOGRAFIE

...

Projekt vymyslela V. Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzija, škola z města Kuldīga, která má titul Ekoškola stejně jako naše škola. Realizace byla v rukou Hnutí Brontosaurus, zastoupené absolventkou naší školy, Pavlínou Martinů.

Jak již název naznačuje, točil se projekt kolem recyklace odpadů. Ve společných aktivitách žáci však také uplatnili své znalosti z anglického jazyka. Navzájem představili svou zemi a školu, spolu objevovali památky Strážnice, vymýšleli kvíz, vytvářeli koše z odpadků a procházeli areál Kovosteelu ve Starém Městě. Vzájemnému sblížení hodně pomohlo i ubytování ve strážnickém autokempu v míchaných (česko-lotyšských) skupinách.

Na konci týdne všichni účastníci dostali společně vytvořené logo projektu a Pas mládeže (Youthpass), což je certifikát, který v budoucnu mohou uplatnit.

 

Akce dokumentů

Kategorie: