Světový den Ekoškol

Datum 7. listopadu je již několik let vyhlášen jako Světový den ekoškol (Eco-Schools World Day of Action). A protože jsme letos „z Prahy“ nedostali závažné pokyny, jak tento den připomínat, přišel školní Ekotým s nápadem trochu zatočit s tříděním odpadů...

FOTOGRAFIE

Martin Hrbáč: https://www.youtube.com/watch?v=gOS588ob3io

Sekundánky: https://youtu.be/a2I0gW5Ysic

...Martin Hrbáč z třídy 2.A navrhl, aby se v aule pro spolužáky udělala zajímavá přednáška, a většina žáků v Ekotýmu s tím souhlasila. To bylo ve středu 2. listopadu, měli jsme jen pět dní. Ale spolu s Michalem Šlajsem vzali kameru, točili rozhovory s kolemjdoucími na ulici ve Strážnici a ve Veselí nad Moravou, jeli do Kovosteelu ve Starém Městě a do Puruplastu v Kostelanech nad Moravou. Nashromáždili takto bohatý materiál, který v neděli ještě stihli namluvit a sestříhat tak, aby v pondělí žákům v aule mohli ukázat téměř třicetiminutový film.

Film doplnila powerpointová prezentace, ve které terciánka Magda Lžičařová shrnula hlavní zásady správného třídění. Nakonec spolu s prváky Martinem Hořákem a Janem Jančou názorně předváděla, který odpad patří do kterého koše. 

Akce dokumentů

Kategorie: