Tričko: VODA

Představte si, že ležíte na pláži. Padesátka ve stínu. Chtělo by to nějaké osvěžení, že? Zvednete se a kladete jednu nohu za druhou směrem k vo... písku. Rozžhavenému a spalujícímu písku. Nic příjemného...

...

Dejme prostor další představě. Vodní bitva bez vody poněkud ztrácí svůj zábavný charakter.

Bostonské pití čaje by taky přišlo o efekt, pokud by se pytle s čajem nevyházely do vody, ale na hlínu. Fakt.

Jídlo v prášku, kofola v suchém stavu, studny plné písku, ryby na suchu, suché víno a suchý slovenský humor.

Ok, tohle všechno by šlo třeba ještě nějakým způsobem přežít, ALE... bez vody není život. Bez vody nebudu já, nebudeš ty, nebudeme my. Jasně, teď jí máme přece ještě dost. V obchodech jsou hektolitry balené vody, vodní elektrárny jedou na nejvyšší výkon. Ale existují ti, co jí nemají ani zdaleka dostatek.

Říká se, že nemáme hasit, co nás nepálí. Ale co představa, že nás někdy pálit začne? Není pěkná, že?

Každý z nás má možnost volby. Můžeme dělat, co je dobré, nebo nedělat nic s pocitem, že když něco nedělají ostatní, nemusíme to přece dělat ani my. Ale co když další lidé si řeknou to samé? A další zase to samé. Co nám zbude?

Teď máte šanci pomoci proti plýtvání věcí, která je pro život nejcennější. Ve škole bude probíhat prodej triček, které se staví proti plýtvání vody. Tato trička budou stát 200,- Kč a celkový výtěžek z prodeje půjde na nadaci Kapka života (http://kapkazivota.cz/). O toto tričko se můžete přihlásit zapsáním do seznamu, který se v brzké době ukáže i ve vaší třídě. Velikosti: S, M, L, XL, XXL, 3XL.

My lidé nejsme dokonalí. Každý z nás má své světlé a temnější dny. Někdy vypadáme špatně, někdy nemáme náladu... Faktem ale zůstává, že dobrý může být člověk za jakékoliv situace. Tak neváhejte a buďte dobří – za světlé zítřky.

Autor článku: Petr Svoboda

Akce dokumentů

Kategorie: