Vánoční tvůrčí dílny

V prosinci probíhají v rámci programu Ekoškola tradičně dvě velké akce. Jednou z nich je Blešák, který je letos plánovaný na pátek 13. prosince. Další jsou Vánoční tvůrčí dílny, které se konaly ve středu 4. prosince.

FOTOGRAFIE

...

Do dílen se nakonec hlásilo přes 45 žáků, od nejmenších po oktavány, kteří si mohli vybrat z pěti různých aktivit. Nejvíce účastníků se zapojilo do zdobení perníčků. Stoly dalšího stanoviště byly plné materiálů, z nichž se ručně vyráběla přáníčka. Pomocí fénu, prken i starého obrázku dokázala další skupinka vyhotovit celou sadu svíček z včelího vosku. A pak ještě byla možnost krájet jablka do krůželek a pomeranče do veselých vánočních ozdob. Novou aktivitou byla výroba pytlíčků s levandulí, kterou navrhla prof. Macháčková, která k tomu také dodala hotové sešité pytlíčky.
Vyhotovené předměty teď čekají na usušení a zabalení a budou příští týden nabízeny k prodeji. Děkujeme všem účastníkům za jejich vyrábění, a zvláště těm, kteří dodali jablka, upekli perníčky, připravili polevu nebo zajistili další nezbytné materiály.

Akce dokumentů

Kategorie: