Zdravé mlsání

V Ekotýmu zazněly hlasy, abychom obnovili akci, která se již několik let nekonala, Zdravé mlsání. Přece jsme se zapojili do projektu Menu pro změnu, ve kterém chceme kriticky pohlédnout na naše stravovací návyky! Jak "mlsání" probíhalo si můžete přečíst nebo prohlédnout na fotografiích po kliknutí na "více...".

FOTOGRAFIE

Zdravé mlsání

V Ekotýmu zazněly hlasy, abychom obnovili akci, která se již několik let nekonala, Zdravé mlsání. Přece jsme se zapojili do projektu Menu pro změnu, ve kterém chceme kriticky pohlédnout na naše stravovací návyky!

A tak přesto, že téměř nikdo plakáty na nástěnkách ani oznámení na školním webu nečetl, se dalo dohromady celkem 15 pokrmů od 8 studentek, jedné učitelky a jednoho učitele. Záměrem akce bylo prezentovat a hlavně ochutnávat zdravější jídlo, tj. bez palmového oleje, bílé mouky a bílého cukru.

Ve čtvrtek 9. března 7. hodinu ve školní jídelně byla akce zahájena krátkým úvodem o smyslu domácí přípravy jídla a také pochválením těch, kteří ve svém volném čase něco upekli, uvařili a napsali recept. Zaprvé si „výrobci“ vyměnili zkušenosti, ale brzo se přišly podívat i některé třídy, kterým se vesměs akce velmi líbila, chutnala. Proto možná ještě tento školní rok akci zopakujeme a věříme, že se dočkáme většího počtu nabízených pokrmů a receptů.  

Akce dokumentů

Kategorie: