Mezinárodní výměnné pobyty

Soubor PDF document Výměnné pobyty
Výměnné pobyty žáků Purkyňova gymnázia, Strážnice a střední školy v Nizozemí.
Soubor PDF document Výměnný pobyt našich žáků v Nizozemsku
4. až 10. 11. 2012 - Výměnný pobyt našich žáků v Nizozemsku. Fotografie z cesty jsou umístěny ve fotogalerii.
Studenti z Holandska na návštěvě ve Strážnici
7. - 13. 4. 2013 - Žáci z nizozemského města Middelburg dorazili k nám, aby poznali život v České republice. Program, který připravili žáci gymnázia pod vedením prof. J. W. Jongepiera, umožnil Holanďanům podívat se do míst, která nikdy neviděli a s jejich kulturou nemají mnoho společného. Za zmínku stojí např. Punkevní jeskyně v Moravském krasu, hlavní město – Praha, vinné sklepy Plže v Petrově nebo Svatý kopeček v Mikulově.
Výměnný pobyt našich žáků v Nizozemsku - říjen/listopad 2013
26. 10. až 3. 11. 2013 - Příští školní rok naše škola opět organizuje výměnu studentů se střední školou Nehalennia ve městě Middelburg v Nizozemsku. V týdnu od 26. října do 3. listopadu 2013 žáci PGS stráví týden v Holandsku, v týdnu 6.–12. dubna 2014 přijedou holandští partneři k nám. Celkové náklady (doprava, vstupné aj.) podzimního pobytu v Nizozemí nepřesáhnou částku 4.000 Kč. Přijato bude prvních 18 účastníků, kteří odevzdají vyplněnou přihlášku a složí nevratnou zálohu 1.000 Kč. Přihlášky poskytuje prof. Jongepier.
Soubor PDF document Projekt ACES, související projekty a navázání spolupráce se srbským gymnáziem
V letošním šk. roce 2013/2014 některé dříve realizované projekty skončily a naopak se začínají rozjíždět projekty nové.
Výměnný pobyt našich žáků v Srbsku
7. - 13. 10. 2013, V neděli se vrátila ze srbského města Sremska Mitrovica první delegace našich žáků a učitelů z výměnného pobytu. Naši žáci byli ubytováni v rodinách srbských partnerů, takže mohli porovnat způsob života v obou zemích. Přes den navštěvovali některé vyučovací hodiny a absolvovali exkurze po místních památkách. Měli možnost navštívit i dvě největší města Srbska, Bělehrad a Novi Sad. Celý článek a fotografie po kliknutí na "více..."
Výměnný pobyt našich žáků v Holadsku
26. 10. – 3. 11. 2013, V neděli 3. října se osmnáct našich žáků vrátilo z výměnného pobytu v Nizozemsku, a vypadali velmi spokojeně. Skupina devíti hochů a devíti děvčat převážně z 2. ročníku, kvinty, sexty a septimy odcestovala v sobotu 26. října pod vedením učitelů Ivy Uhrové a Jana W. Jongepiera ke svým partnerům ve městě Middelburg, aby spolu s nimi tuto zemi větrných mlýnů a tulipánů objevovali. Celý článek a fotografie z cesty po kliknutí na "více..."
Výměnný pobyt studentů z Holandska
7. - 11. 4. 2014, Na začátku dubna jsme přivítali výměnné studenty z nizozemského Middelburgu. Jak týdenní návštěva probíhala a jaký jsme připravili pro naše hosty program si můžete přečíst po kliknutí na "více...".
Návštěva studentů z partnerské školy ze Srbska
28.4.-2.5., Purkyňovo gymnázium navštívili poprvé v historii žáci a učitelé z výběrového gymnázia Mitrovačka gimnazija se sídlem v historickém srbském městě Sremska Mitrovica. Naše školy mají velmi podobný vzhled i spoustu historických paralel, protože obě byly založeny v 19. století na území habsburské monarchie. Zajímavostí je, že žáci, kteří navštívili naši školu, jsou vyučováni ve většině předmětů pouze v anglickém jazyce, takže jejich návštěva znamenala i cenný jazykově komunikační přínos pro naše žáky...
Výměnný pobyt našich žáků v Nizozemsku - listopad 2014
Příští školní rok bude naše škola opět organizovat výměnné pobyty se střední školou Nehalennia v Nizozemsku. V listopadu 2014 proběhne týdenní pobyt v Nizozemsku, v dubnu 2015 přijedou nizozemští partneři k nám. Výměny se mohou účastnit žáci 2. a 3. ročníku, sexty nebo septimy s dostatečnou znalostí angličtiny. Přijato bude prvních 18 účastníků, kteří odevzdají závažnou přihlášku a složí nevratnou zálohu 1000 Kč. Přihlaste se co nejdříve u prof. J. W. Jongepiera.
Naši studenti byli na výměnném pobytu v Srbsku
5. - 11. 10., Sedm dní strávili naši studenti v srbském historickém městě Sremska Mitrovica v partnerské škole. Program byl orientován především na procvičení anglického jazyka, ale i poznání historických památek a kultury. Celý článek o pobytu a fotografie po kliknutí na "více..."
Mezinároční výměnné pobyty - Nehalenia (Nizozemsko)
13. 2. 2015, Pomozte nám ubytovat 23 nizozemských středoškoláků (žáci do 15 let) v týdnu od 19. - 25. 4. 2015. Kdo z žáků třídy kvarty, kvinty a 1. A může ubytovat jednoho nebo více z nich a má zájem se společně s nimi zúčastnit výměnného pobytu u nás i (na podzim) v Nizozemsku přihlaste se u Ing. Jongepiera co nejdříve!!!
Mezinárodní výměnný pobyt studentů ze Srbska
Ve dnech 20.-24. dubna 2015 navštívili Purkyňovo gymnázium žáci a učitelé z výběrového gymnázia Mitrovačka gimnazija se sídlem v historickém srbském městě Sremska Mitrovica. Jejich návštěva znamenala cenný jazykově komunikační přínos pro naše žáky. Více informací a fotografie po kliknutí na "více..."
Mezinárodní výměnný pobyt studentů z Holandska
V týdnu od 20. do 24. dubna 2015 nás svou návštěvou poctili studenti z holandského města Goes. Během společně strávených dní jsme navštívili Moravský kras, Prahu, ale také naše malebné městečko a jeho překrásné okolí. Celý článek a fotografie po kliknutí na "více..."
Mezinárodní výměnný pobyt studentů v Nizozemsku
3. - 10. 10. 2015, V sobotu se skupina devatenácti našich studentů a dvou učitelů vydala na dlouhou cestu do holandského města Goes. Po náročných a vyčerpávajících 21 hodinách jízdy, střídavě vlakem a autobusem, jsme se přivítali s hostitelskými rodinami a mohli jsme se začít seznamovat s krásami Nizozemí. Celý článek a fotografie po kliknutí na "více..."
Spolupráce se slovinským gymnáziem Gimnazia Lava v městě Celje
Ve dnech 21. 9. – 23. 9. navštívily PhDr. Jaroslava Večeřová a Mgr. Renata Bočková slovinské gymnázium Gimnazia Lava ve městě Celje. Při návštěvě byla domluvena spolupráce mezi oběma školami na bázi výměny studentů. Výměnné pobyty jsou nabízeny pro 30 studentů z každé školy a první výměny by měly proběhnout na jaře 2017. Další informace na "více..."
Výměnný pobyt ve Švýcarsku
V pátek 11. listopadu jsme - 22 studentů kvinty, sexty a druhého ročníku - celý den netrpělivě pozorovali hodiny a nemohli se dočkat, až zazvoní na konec vyučování. Tentokrát jsme se netěšili jen na víkend, ale hlavně na dobrodružství, které nás čekalo...
Mezinárodní výměnný pobyt studentů ze Švýcarska
Od neděle 2. dubna do soboty 8. dubna nás poctili svou návštěvou studenti a učitelé ze švýcarské Sekundarschule Andelfingen, se kterými jsme se seznámili v listopadu loňského roku. Celý týden byl naplněn bohatým programem od Tour de Strážnice, výšlapu na Pálavu, výletu do Prahy, prohlídky nejednoho skanzenu a zámku přes lekci praktické češtiny, kvízu, her až po předávání moravských velikonočních tradic. Celý článek a fotografie na "více..."
Mezinárodní výměnný pobyt studentů ze Slovinska (23. - 27. 4.)
Od neděle do čtvrtka se 24 studentů naší školy věnovalo 24 stejně starým studentům, kteří k nám přijeli ze slovinského Celje. Jejich pobyt byl krátký, ale přesto doufáme, že se u nás slovinští žáci i učitelé cítili dobře. Celý článek o pobytu a fotografie najdete po kliknutí na "více..."
Mezinárodní výměnný pobyt našich studentů ve Slovinsku
Od neděle 11. června do čtvrtku 15. června 2017 se 24 žáků naší školy seznamovalo se studentským životem svých partnerů z Gimnazija Lava, s jejich rodinami i s pamětihodnostmi Celje, třetího největšího slovinského města. Měli jsme možnost projít se malebným a zeleným historickým centrem hlavního města Ljubljana i vychutnat si přímořskou atmosféru Piranu, jedné z perel Jadranu.
Mezinárodní výměnný pobyt našich studentů ve Švýcarsku
V týdnu od 11. do 19. 11. 2017 jsme měli jako studenti kvinty a druhého ročníku možnost navštívit naši partnerskou školu ve švýcarském městečku Andelfingen. Strávili jsme týden v rodinách našich výměnných partnerů, u kterých jsme měli možnost poznat švýcarský způsob života a ověřit si naše znalosti anglického jazyka v praxi...
Mezinárodní výměnný pobyt švýcarských studentů ze Sekundarschule Andelfingen
Jak si užili švýcarští studenti pohyb u nás si můžete přečíst a prohlédnout fotky po kliknutí na "více..."
Mezinárodní výměnný pobyt švýcarských studentů ze Sekundarschule Andelfingen 2
V tomto školním roce probíhá opět studentská výměna mezi Purkyňovým gymnáziem a Sekundarschule Andelfingen ze Švýcarska. Skupina 18 žáků z kvinty a třídy 2.A strávila loni na podzim osm dní ve Švýcarsku a ve druhém dubnovém týdnu nás navštívili jejich švýcarští partneři...
Mezinárodní výměnný pobyt studentů ze Slovinska
22. - 26. 4., Od neděle do čtvrtku se 22 studentů naší školy věnovalo 22 stejně starým studentům, kteří k nám přijeli ze slovinského Celje. Seznámili jsme je se Strážnicí i naší školou, uvedli je do základů našeho jazyka a předvedli naše folklorní tradice včetně tradiční techniky modrotisku...
Mezinárodní výměnný pobyt našich studentů ve Slovinsku
V neděli 10. června jsme se konečně dočkali pokračování mezinárodní výměny naší školy s Gimnazija Lava. Vydali jsme se na cestu do slovinského Celje, třetího největšího města Slovinska, abychom se tam setkali se svými slovinskými protějšky, se kterými jsme se již sblížili během jejich pobytu u nás. Účastníci výměny (22 studentů 1. A, 3. A, kvinty a sexty) byli ubytováni v rodinách svých partnerů...
Mezinárodní výměnný pobyt našich žáků ve Švýcarsku - Sekundarschule Andelfingen (3. - 12. 11.)
V sobotu večer 3. listopadu se vydalo 19 žáků z tříd kvinta a 2.A společně s naším učitelským doprovodem J. W. Jongepierem a M. Jamným na první část výměnného programu českých a švýcarských studentů...
Mezinárodní výměnný pobyt studentů ze Slovinska
Od neděle 7. dubna do čtvrtku 11. dubna se 22 studentů naší školy věnovalo svým partnerům ze slovinského Celje. Škola našich partnerů se jmenuje Gimnazija Lava (ve spojitosti se sopečným původem místa). Komunikačním jazykem výměnného programu je angličtina...
Mezinárodní výměnný pobyt studentů ze Švýcarska
V tomto školním roce probíhá již třetí studentská výměna mezi naší školou a Sekundarschule Andelfingen ze Švýcarska. Skupina 19 žáků z kvinty a třídy 2.A strávila loni na podzim devět dní ve Švýcarsku, a tak v druhém dubnovém týdnu nás navštívili jejich švýcarští partneři...
Mezinárodní výměnný pobyt našich žáků v Celje ve Slovinsku
V neděli 9. června jsme se konečně dočkali pokračování mezinárodní výměny naší školy s Gimnazija Lava. Vydali jsme se na cestu do Celje, třetího největšího města Slovinska, abychom se tam setkali se svými slovinskými protějšky, se kterými jsme se již sblížili během jejich pobytu u nás...
Mezinárodní výměnný pobyt našich žáků ve Švýcarsku
Když jsme se dozvěděli o výměnném pobytu ve Švýcarsku, který nám umožnila naše škola, byli jsme naprosto nadšení, jelikož jsme slyšeli od starších kamarádů, že to opravdu stojí za to...
Spolupráce se školou v Polsku
Naše škola pokračuje ve spolupráci se základní školou v Polsku. Studenti nižšího stupně gymnázia již v minulém školním roce navázali kontakt prostřednictvím psaní dopisů. Nejen že našli nové kamarády, ale upevňují si také své jazykové komunikační schopnosti, a to písemnou formou. V této aktivitě budeme pokračovat, protože se nám jeví jako přínosná, a zapojíme do ní i další zájemce.
MEZINÁRODNÍ STUDENTSKÁ VÝMĚNA CELJE – STRÁŽNICE
Od úterý 19. dubna do soboty 22. dubna 2022 se 22 studentů naší školy věnovalo 22 stejně starým studentům, kteří k nám přijeli ze slovinského Celje, velkého města s bohatou kulturou a historií. I škola, na které studují, je velká a zahrnuje nejrůznější středoškolské obory. Naši partneři studují na gymnáziu, které se podle místa, které je sopečného původu, jmenuje Gimnazija Lava. Komunikačním jazykem našeho výměnného programu je angličtina...
Celje 2022
V neděli 12. 6. 2022 jsme se konečně dočkali a mohli odjet na druhou polovinu výměnného pobytu se Slovinci, konkrétně s gymnáziem Lava v Celje. Sraz byl v 10 hodin před hotelem Strážnice a po vydařeném „nalodění“ jsme vyrazili. Cesta byla zdlouhavá, ale díky skvělé partě utekla rychleji, než jsme čekali. V pět jsme dorazili do Celje před hotel Faraon, kde na nás čekaly „naše” rodiny. Večer jsme se už jenom seznamovali a vstřebávali odlišný život v nové rodině...
Hledáme studenty na výměnný pobyt ve Slovinsku
V termínu 4. – 8. června 2023 proběhne výměnný pobyt ve Slovinsku. Hledáme účastníky mezi žáky vyššího gymnázia ve věku 16 – 18 let. Cena je předběžně stanovena 2.800,- Kč. Studenti budou ubytováni v rodinách ve Slovinsku v městě Celje a měli by recipročně poskytnout ubytování slovinským studentům při pobytu ve Strážnici (10. – 14. 9. 2023). Studenti si budou sami hradit jen kapesné...
Výměnný pobyt ve Slovinsku
Ve dnech 4. - 8. 6. se studenti Purkyňova gymnázia zúčastnili výměnného pobytu se slovinským gymnáziem Lava ve městě Celje. Po příjezdu se každý student vydal s hostující rodinou domů, kde po celou dobu bydlel a stravoval se. V rodinách se studenti se slovinskou stranou dorozumívali anglicky. Poznali jsme okolí města Celje, hlavní město Slovinska Lublaň a přímořské město Izola. Tento výměnný pobyt jsme si moc užili, našli jsme si nové kamarády, poznali místní zvyky a kulturu, procvičili si angličtinu. I přes deštivé počasí po většinu pobytu to byl nezapomenutelný zážitek a zkušenost do budoucnosti, na kterou budeme rádi vzpomínat. Nyní se už těšíme na září, kdy studenti ze Slovinska budou bydlet u nás. "třída 2.A"
Výměnný pobyt slovinských studentů u nás
Ve dnech 10.-14. září proběhla na naší škole druhá část výměnného pobytu se Slovinci. Autobus studentů dorazil v neděli večer do Strážnice, přivítali jsme se a každý si „svého Slovince“ odvezl k sobě domů. Druhý den byl plný prezentací, co si studenti naší školy připravili. O Strážnici, našem gymnáziu, ale i o České republice...

Akce dokumentů