Mezinárodní výměnný pobyt našich žáků v Celje ve Slovinsku

V neděli 9. června jsme se konečně dočkali pokračování mezinárodní výměny naší školy s Gimnazija Lava. Vydali jsme se na cestu do Celje, třetího největšího města Slovinska, abychom se tam setkali se svými slovinskými protějšky, se kterými jsme se již sblížili během jejich pobytu u nás...

...

Účastníci výměny (20 studentů 1. A, 2.A, 3. A a septimy) byli ubytováni v rodinách svých partnerů.

Od pondělka 10. 6. do čtvrtku 13. 6. jsme absolvovali bohatý a nápaditý program, který začal v jedné z poslucháren spřáteleného gymnázia typickou slovinskou snídaní (domácí chléb, máslo, med a jablka), úvodními prezentacemi slovinských studentů o jejich škole, městě i zemi a krátkým kurzem slovinštiny. Seznámili jsme se s pamětihodnostmi, bohatou historií a kulturou Celje a jeho okolí. Součástí programu byl i výlet do Lublaně a vydařené odpoledne v přímořském letovisku Portorož. Během umělecky zaměřeného workshopu jsme v galerii grafika Jože Žlause nahlédli do světa grafických technik a pokusili se o umělecký překlad. Na závěr našeho pobytu proběhlo přijetí u starosty Celje v důstojných prostorách městské radnice.

Zpět do Strážnice jsme se vrátili obohaceni o nové cestovatelské zážitky s dobrým pocitem ze setkání se srdečnými přáteli a jejich rodinami. K našemu dobrému pocitu určitě přispělo i vědomí, že jsme schopni běžné komunikace v angličtině. Budeme vzpomínat na pestrý program, který pro nás vymysleli naši slovinští partneři, a určitě nezapomeneme na vstřícnou a radostnou atmosféru spojenou s naším pobytem ve Slovinsku.

FOTOGRAFIE

Akce dokumentů

Kategorie: