Mezinárodní výměnný pobyt studentů ze Slovinska

Od neděle 7. dubna do čtvrtku 11. dubna se 22 studentů naší školy věnovalo svým partnerům ze slovinského Celje. Škola našich partnerů se jmenuje Gimnazija Lava (ve spojitosti se sopečným původem místa). Komunikačním jazykem výměnného programu je angličtina...

FOTOGRAFIE 

   Slovinští hosté byli ubytováni v rodinách svých českých partnerů, kteří je na úvod programu seznámili se Strážnicí i s Purkyňovým gymnáziem, uvedli je do základů češtiny a předvedli jim naše folklorní tradice. Folkloristé z řad našich studentů také naučili své slovinské partnery jednu lidovou píseň i tanec. Úterý jsme věnovali pamětihodnostem Prahy. Ve středu  proběhlo ve školní tělocvičně česko-slovinské utkání ve volejbalu. Odpoledne jsme věnovali procházce v buchlovickém parku. Ve čtvrtek, závěrečný den programu, jsme Slovince vzali do strážnické výrobny modrotisku. Na závěr se na chodbách školy uskutečnil kvíz o Slovinsku a naší zemi.

 

   K úspěšnému průběhu celé akce vždy rozhodujícím způsobem přispívá aktivita našich studentů při přípravě a realizaci programu a péče o slovinské hosty v rodinách. Věříme, že si slovinští návštěvníci odvezli ze Strážnice pěkné zážitky a dojmy. Nyní se těšíme na druhou část výměny: červnový zájezd do Celje.

  

Akce dokumentů

Kategorie: