Mezinárodní výměnný pobyt studentů ze Slovinska (23. - 27. 4.)

Od neděle do čtvrtka se 24 studentů naší školy věnovalo 24 stejně starým studentům, kteří k nám přijeli ze slovinského Celje. Jejich pobyt byl krátký, ale přesto doufáme, že se u nás slovinští žáci i učitelé cítili dobře. Celý článek o pobytu a fotografie najdete po kliknutí na "více..."

CELJE (Gymnazija Lava) – STRÁŽNICE (Purkyňovo gymnázium)

......Seznámili jsme je se Strážnicí i naší školou, uvedli je do základů našeho jazyka a předvedli naše folklorní tradice. Po jednodenní  „ochutnávce“ krás Prahy jsme se opět vrátili do školy, kde následovaly hodiny hudební výchovy a tance, fyzikální pokusy a kvíz o Slovinsku i naší zemi. V přátelském utkání ve volejbalu dominovali Slovinci. Kvůli špatnému počasí jsme museli omezit další poznávání regionu - podnikli jsme pouze kratičký výlet do Milotic. To však nemohlo pokazit čas strávený se slovinskými partnery každé odpoledne (i večer na rozloučení) po ukončení oficiálního programu.

O přátelské atmosféře výměny a sdílení pěkných zážitků svědčilo nejen dojemné loučení se Slovinci, ale také bezprostřední dojmy po jejich odjezdu:

„Myslíme, že se první polovina výměny moc vydařila, jen nás mrzí, že tu byli tak krátce!“

„Užili jsme si to, ale měli jsme málo času, zejména na poznání Prahy.“

„Porozuměli jsme si okamžitě!“

„Se Slovinci jsme si padli do oka, bylo to super i přes nedostatky v programu.“

„Naše slzy při loučení byly upřímné.“

„Sešli jsme se skvělá parta!“

Takže se začínáme těšit na náš červnový výlet do Celje!

 FOTOGRAFIE

 

 

Akce dokumentů

Kategorie: