Mezinárodní výměnný pobyt studentů ze Srbska

Ve dnech 20.-24. dubna 2015 navštívili Purkyňovo gymnázium žáci a učitelé z výběrového gymnázia Mitrovačka gimnazija se sídlem v historickém srbském městě Sremska Mitrovica. Jejich návštěva znamenala cenný jazykově komunikační přínos pro naše žáky. Více informací a fotografie po kliknutí na "více..."

FOTOGRAFIE

Návštěva studentů ze Srbska

V dnech 20.-24. dubna 2015 navštívili Purkyňovo gymnázium ve Strážnici žáci a učitelé z výběrového gymnázia Mitrovačka gimnazija se sídlem v historickém srbském městě Sremska Mitrovica. Naše školy mají velmi podobnou architekturu i spoustu historických paralel, protože obě byly založeny v 19. století na území habsburské monarchie. Zajímavostí je, že srbští žáci, kteří navštívili naši školu, jsou vyučováni ve většině předmětů také v anglickém jazyce. Jejich návštěva proto znamenala i cenný jazykově komunikační přínos pro naše žáky.

Přivítání ve Strážnici obstarala cimbálová hudba Purkyňova gymnázia, na radnici pak byli přivítáni strážnickým místostarostou panem Walterem Bartošem. Během nabitého programu se srbští návštěvníci seznámili nejen se zajímavými místy města Strážnice, ale také s dalšími městy a vesnicemi našeho regionu (mimo jiné navštívili Uherské Hradiště, Filipovské údolí, Luhačovice). Kromě poznávání krás východní Moravy naši hosté absolvovali i celodenní výlet do Vídně, neboť před 100 lety byla současná rakouská metropole společným hlavním městem pro obě naše školy.

I když měli žáci přes týden poměrně časově náročný časový program, našli si chvíle i na vzájemnou výměnu názorů a zkušeností. Jenže pět dní uteklo jako voda a v pátek večer se žáci rozloučili s hostitelskými rodinami a přes noc jeli autobusem domů. Mnozí žáci navázali silná přátelská pouta, která chtějí vzájemnými návštěvami prohlubovat i mimo rámec školy. 

Akce dokumentů

Kategorie: