Mezinárodní výměnný pobyt studentů ze Švýcarska

V tomto školním roce probíhá již třetí studentská výměna mezi naší školou a Sekundarschule Andelfingen ze Švýcarska. Skupina 19 žáků z kvinty a třídy 2.A strávila loni na podzim devět dní ve Švýcarsku, a tak v druhém dubnovém týdnu nás navštívili jejich švýcarští partneři...

FOTOGRAFIE

...  Ti byli v neděli 7. dubna dopoledne slavnostně přivítáni na strážnickém vlakovém nádraží. Odpolední program si určily jednotlivé rodiny samy. Od pondělí do pátku pak Švýcaři se svými českými partnery poznávali region, ve čtvrtek i hlavní město Praha. 

Pestrý program začal ve Strážnici oficiálním uvítáním na radnici a v aule školy seznámením s českým jazykem. Následovalo i vystoupení školní cimbálové muziky a dokonce malý taneční kurz. V poledni se účastnící výměny vydali do zámeckého parku, kde měli piknik. Po prohlídce skanzenu si ještě prohlédli další atrakce ve městě.

Program druhého dne nás zavedl do lednického parku, na Dívčí hrad a Děvín na Pálavě a do Mikulova. Ve středu jsme jeli do Luhačovic a z nádraží pak turistickým vláčkem k přehradě a zpět. Někteří odvážlivci vyzkoušeli i minerální vodu, ale moc jim nechutnala.

Nejdelším dnem v programu byl čtvrtek, kdy jsme jeli vlakem do Prahy, kde jsme obdivovali její hlavní památky: Národní muzeum, Václavské náměstí, Orloj, Karlův most a Pražský hrad s katedrálou sv. Víta. Výměnný týden v pátek uzavřel turnaj ve florbalu a kvíz, večeře na rozloučení a farewell party.

V sobotu o čtvrt na osm ráno naši švýcarští přátelé plní dojmů nastoupili do vlaku, aby se do večera vrátili do svých domovů.

 

Akce dokumentů

Kategorie: