Mezinárodní výměnný pobyt švýcarských studentů ze Sekundarschule Andelfingen 2

V tomto školním roce probíhá opět studentská výměna mezi Purkyňovým gymnáziem a Sekundarschule Andelfingen ze Švýcarska. Skupina 18 žáků z kvinty a třídy 2.A strávila loni na podzim osm dní ve Švýcarsku a ve druhém dubnovém týdnu nás navštívili jejich švýcarští partneři...

...

Ti byli v neděli 8. dubna dopoledne přivítáni na strážnickém vlakovém nádraží s hudbou a croissanty. Odpolední program si určily jednotlivé rodiny samy. Od pondělí pak studenti společně s námi poznávali region, ve čtvrtek i hlavní město Prahu. 

Pestrý program začal ve Strážnici seznámením s českým jazykem a oficiálním uvítáním na radnici. Následovalo vystoupení školní cimbálové muziky Rozsocháč a vybraní žáci-folkloristé pak ukázali, jak se u nás tancuje. Po obědě si celá skupina studentů prohlédla město a v zámeckém parku proběhl piknik. Následovala prohlídka skanzenu a posledním bodem pondělního programu byla krátká návštěva kostela Nanebevzetí Panny Marie.

Druhý den nás program zavedl na Pálavu a do Mikulova. Ve středu jsme zůstali ve Strážnici. Jedna polovina si vyzkoušela malování vajíček, zdobení perníčků a pletení pomlázek, druhá měla možnost poznat výrobu strážnických brambůrek ve firmě Petr Hobža, a to s odborným výkladem v anglickém jazyce.

Hlavním dnem týdenního programu pro většinu švýcarských i našich studentů byl čtvrtek, kdy jsme v Praze obdivovali nejznámější památky. Výměnný týden uzavřel turnaj ve florbalu a kvíz týkající se znalostí o obou zemích a rozlučovací večírek na Orlovně.

V sobotu už naši švýcarští přátelé museli nastoupit do vlaku, aby se večer vrátili domů. Akci hodláme příští rok pro další skupinu studentů zopakovat.

FOTOGRAFIE 

Akce dokumentů

Kategorie: