Studenti z Holandska na návštěvě ve Strážnici

7. - 13. 4. 2013 - Žáci z nizozemského města Middelburg dorazili k nám, aby poznali život v České republice. Program, který připravili žáci gymnázia pod vedením prof. J. W. Jongepiera, umožnil Holanďanům podívat se do míst, která nikdy neviděli a s jejich kulturou nemají mnoho společného. Za zmínku stojí např. Punkevní jeskyně v Moravském krasu, hlavní město – Praha, vinné sklepy Plže v Petrově nebo Svatý kopeček v Mikulově.

Exchange Wednesday 03

Studenti z Holandska na návštěvě ve Strážnici

Aktuálním trendem pro zdokonalení jazykových dovedností studentů jsou výměnné pobyty, na nichž studenti musí využívat především znalosti cizího jazyka. Na Purkyňově gymnáziu ve Strážnici proběhly od 7. do 13. dubna hned dva různé výměnné pobyty.

Gymnazisté odjeli na týdenní pobyt do Polska v rámci projektu Comenius a žáci z nizozemského města Middelburg dorazili k nám, aby poznali život v České republice. Studenti z partnerské školy Nehalennia v Nizozemsku společně s vybranými gymnazisty byli seznámeni s tím, jak bude jejich pobyt vypadat, jelikož byla výměna na podzim 2012 absolvována již v Nizozemsku.

Program, který připravili žáci gymnázia pod vedením prof. J. W. Jongepiera, umožnil Holanďanům podívat se do míst, která nikdy neviděli a s jejich kulturou nemají mnoho společného. „Je to vážně moc pěkné,“ pochvaloval si jeden z holandských účastníků výhled ze Svatého kopečku v Mikulově. To ovšem nebyla jediná z destinací, které je tak uchvátily. Za zmínku stojí také Punkevní jeskyně v Moravském krasu, hlavní město – Praha, vinné sklepy Plže v Petrově, atd.

Studenti si spolu velmi dobře rozuměli a nedělalo jim problém dohodnout se i na aktivitách mimo program. V den odjezdu Nizozemců se přišli všichni rozloučit do Strážnice, odkud odjížděl jejich autobus. Loučení bylo plné objímání, slzy a debat o tom, jak si budou všichni chybět a konec náročného, avšak netradičního týdne byl zakončen doufáním v udržení přátelství s Holanďany i nadále.

Kristýna Šopfová (2.B)

další fotografie z akce naleznete ve fotogalerii: 2013,7.-13.4. - Výměnný pobyt Holandských studentů u nás

Akce dokumentů