Mezinárodní výměnný pobyt studentů v Nizozemsku

3. - 10. 10. 2015, V sobotu se skupina devatenácti našich studentů a dvou učitelů vydala na dlouhou cestu do holandského města Goes. Po náročných a vyčerpávajících 21 hodinách jízdy, střídavě vlakem a autobusem, jsme se přivítali s hostitelskými rodinami a mohli jsme se začít seznamovat s krásami Nizozemí. Celý článek a fotografie po kliknutí na "více..."

Výměnný pobyt v Nizozemsku

V sobotu 3. října se skupina devatenácti našich studentů a dvou učitelů vydala na dlouhou cestu do holandského města Goes. Po náročných a vyčerpávajících 21 hodinách jízdy, střídavě vlakem a autobusem, jsme se přivítali s hostitelskými rodinami a mohli jsme se začít seznamovat s krásami Nizozemí.

Za pět dní, které jsme se svými holandskými přáteli strávili, jsme poznali nejen jejich přírodu, jazyk, zvyky, kulturu či normální každodenní rodinný život, ale také jsme navštívili spoustu zajímavých míst. Typický větrný mlýn, mušlí a ústřicovou farmu v přímořském městečku Yerseke, umělý ostrov Neeltje Jans či Amsterdam, kde jsme se projeli na šlapadlech po slavných kanálech a navštívili muzeum zasvěcené malíři Vincentu Van Goghovi.

Ještě společně se studenty z Finska, kteří byli součástí jiného výměnného projektu na škole Het Goese Lyceum, jsme si zahráli typickou holandskou míčovou hru Korfbal a zatančili jsme si v taneční škole Janvier.

Nechyběly ani různé projektové aktivity, díky kterým jsme se lépe poznali nejen jako přátelé, ale také jako dvě různé země vzdálené od sebe tisíc kilometrů.

Již v pátek 9. října došlo na rozloučení s našimi partnery a jejich rodiči a vydali jsme se na další dlouhou cestu zpátky do České republiky. I když jsme byli rádi, že jsme doma, moc jsme si ten týden užili a určitě na něj budeme ještě dlouho vzpomínat.

Alžběta Hřivnová (kvinta)

FOTOGRAFIE

Akce dokumentů

Kategorie: