Ples gymnázia 2015

23. 1. 2015, V pátek proběhl dlouho připravovaný a očekávaný ples gymnázia. Celý článek o jeho průběhu, videa a spoustu fotek si můžete prohlédnou po kliknutí na "více..."

foto-1       foto-2       foto-3        video-1       video-2

Rok co rok se ve městě Strážnice koná vyhlášený ples Purkyňova gymnázia a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Ten letošní se odehrál v pátek 23. ledna již tradičně na kulturním domě Strážničan, přičemž byly využity i mládeží velmi oblíbené prostory Vinárny. Unavení a vyčerpaní účastnící si naštěstí mohli po vydařeném plese dopřát dva dny odpočinku. A že bylo po čem odpočívat, o tom není pochyb. O velmi bohatý a zábavný program se z velké části postarala kapela Black and White, která po celý večer neúnavně doprovázela plesající publikum, kterému rozhodně nechyběla chuť k tanci. Krásný úvod si pod taktovku nevzal nikdo jiný, než samotní žáci Purkyňova gymnázia. Přípravu velmi vydařené polonézy si vzali na starost vybraní žáci 3. A a septimy, kteří dokázali z jejich mladších kolegů z 2. A a sexty vydolovat maximum tanečního umu. A že to v některých případech dalo skutečně zabrat! Nakonec však osm vybraných párů předvedlo slavnostní zahájení plesu na jedničku, za nějž si ostatně vysloužilo mohutný aplaus.

Nesmíme opomenout ani dvojici moderátorů – Terezu Kropíkovou a Daniela Nováka, jež nás svými komentáři a vtípky úspěšně provázeli plesem.

Ozdobou plesu byla mimo jiné soutěž ve valčíku, do které se mohly nebojácné páry přihlásit a předvést, že společenské tance pro ně nejsou žádný problém. Ve velké konkurenci a po velmi vyrovnaném souboji a spravedlivém rozhodnutí odborné poroty se vítězným párem stala okouzlující Simona Dufková a její tanečník Jiří Sochor.

Nebývalému zájmu se těšil fotokoutek v podání fotografky Barbory Příkazské, kde se mohly přítomné dámy zvěčnit ve svých róbách, pánové v padnoucích oblecích a v neposlední řadě sloužil též k příležitosti současných i bývalých studentů vyfotit se se svými oblíbenými profesory.

Jelikož se ples Purkyňova gymnázia vydařil do puntíku, věříme, že se bude těšit nebývalému zájmu i v dalším roce.

Adriana Kožuchová, 3. A

Akce dokumentů

Kategorie: