Prezentace gymnázia na veřejnosti

Noc vědců na Purkyňově gymnáziu
27. 9. 2013 - V pátek od 18:00 do 22:00 hod. proběhne poprvé na gymnáziu Noc vědců. Připojíme se tak k desítce míst v České republice, stovce lokalit po celé EU, na kterých se již tradičně čtvrtý zářijový pátek koná Noc vědců. Je to příležitost jak se seznámit se zajímavými lidmi, skvělá možnost nechat se poučit, pobavit, soutěžit, hrát si, poznávat… Přijďte se podívat a zjistit, zda se dovíte něco nového, zvládnete vyplnit kvíz, vyluštit křížovku. Všechny zájemce srdečně zveme!
Noc vědců poprvé i na Purkyňově gymnáziu
27. 9. 2013, V pátek se Purkyňovo gymnázium ve Strážnici poprvé připojilo k Noci vědců. Tato akce se každý rok odehrává především v univerzitních městech, ale učitelka fyziky Mgr. Lenka Macháčková se rozhodla ji za pomoci svých kolegů zorganizovat ve Strážnici.
Projekt "Who am I, who are you?"
Veselí nad Moravou se účastní evropského projektu „Who am I, who are you?“. Na gymnáziu vznikla pracovní skupina 5 Veselanek - I. Blažíčková, K. Blažková, B. Mičková, A. Němcová a M. Šutovská, které se nyní účastní přednášek a besed o problematice evropského občanství. Hlavním výstupem jejich činnosti bude anglická prezentace, se kterou vystoupí na setkání s ostatními evropskými účastníky projektu v červnu ve Španělsku....
Projekt "Who am I, who are you?" - setkání ve Španělsku
3. - 6. 6. 2014, Od úterý do pátku se pracovní skupina našich žákyň účastnila mezinárodního setkání ve španělském Algemesí v rámci projektu "Who am I, who are you?". Kromě nově nabytých poznatků a nově navázaných kontaktů si děvčata ze Španělska přivezla i mnoho příjemných vzpomínek a dojmů...
XVIII. veletrh vzdělávání v Hodoníně
8. – 9. 10. 2014, Ve středu a čtvrtek proběhl v Hodoníně XVIII. veletrh vzdělávání. Na veletrhu vystavovalo 56 škol a navštívilo ho dva tisíce žáků ZŠ a jejich rodičů. Naše škola prezentovala jako každoročně možnosti studia na 4letém a 8letém gymnáziu. Součástí programu veletrhu byla různá kulturní vystoupení. Také naše studentky – Tereza Kropíková, Kristýna Lípová, Ivana Blažíčková, Barbora Ševčíková, Barbora Hrdoušková, Romana Káčerková - si připravily hudební vystoupení, se kterým měly velký úspěch.
Soubor Troff document (with manpage macros) Školní časopis - 1
Den otevřených dveří
5. 11. 2014, Ve středu proběhl první den otevřených dveří v letošním školním roce. Pokud Vás zajímá pohled na tuto akci očima loňských uchazeček, které letos provázely návštěvníky po škole, klikněte na "více..."
Soubor Troff document (with manpage macros) Školní časopis - 2. číslo
Testování IQ pro veřejnost
28. 1. 2015, Ve středu v 15.00 se mohou zájemci z řad veřejnosti zúčastnit testování IQ. Testování proběhne na Purkyňově gymnáziu a povedou ho pracovníci MENSY České republiky. Podrobnosti a přihlášku najdete po kliknutí na "více"
Soubor object code Školní časopis - 3. číslo
Hodina hudební výchovy pro veřejnost
25. 3. 2015, Minulý týden ve středu v 17 hodin v učebně hudební výchovy proběhla hodina hudební výchovy pro veřejnost. Na programu bylo téma "Zakladatelé české národní hudby" a zpěv písní na přání. Téma bylo pojato komparativně, kdy byli srovnáváni najednou čtyři významní čeští skladatelé (B. Smetana, A. Dvořák, L. Janáček, B. Martinů) z hlediska jejich životního i hudebního vývoje a přínosu pro českou hudbu. Součástí přednášky byly i krátké ukázky z děl mistrů a diskuse s posluchači. Termín dalšího hudebního setkání bude zveřejněn na web. stránkách. Těšíme se na viděnou.
Projekt "Who am I, who are you?" - setkání v Itálii
V uplynulém roce se studenti z pěti států Evropy podíleli na projektu WOW („Who am I, who are you?“), organizovaném Evropskou unií. Českou republiku v uvedeném projektu reprezentovalo město Veselí nad Moravou, a tedy i pětice studentek Purkyňova gymnázia žijících ve Veselí: Ivana Blažíčková, Kristýna Blašková, Barbora Mičková, Anna Němcová a Martina Šutovská....
Veletrh vzdělávání v Hodoníně
7.- 8. 10. 2015, Ve středu a ve čtvrtek se konal již XIX. Veletrh vzdělávání okresu Hodonín, který má pomoci žákům základních škol ke snazšímu rozhodování v oblasti budoucí profesní orientace. Žáci byli seznámeni i se změnami v přijímacím řízení konkrétních středních škol pro školní rok 2016/17. Ve stánku našeho gymnázia studentky sexty a 2. A poskytovaly informace a propagační materiály. Fotografie z veletrhu si můžete prohlédnout po kliknutí na "více...".
Den otevřených dveří
4. 11., Ve středu měli zájemci o studium na Purkyňově gymnáziu i jejich rodiče možnost prohlédnout si naši školu a seznámit se s jejím vybavením i s vyučujícími. Ti pro ně připravili ukázky zajímavých způsobů výuky svých předmětů. K dispozici jim byli průvodci z řad žáků gymnázia, kteří poskytli žákům pátých a devátých tříd ZŠ informace o škole a odpověděli na dotazy týkající se studia. Děkujeme za Vaši návštěvu!
Den otevřených dveří
3. 2. 2016, V pořadí druhý Den otevřených dveří proběhl za hojné účasti zájemců o studium na našem gymnáziu a jejich rodičů. Co všechno bylo k vidění, vyzkoušení a co jste se mohli dovědět dokumentují připojené fotografie. Všem, kteří se přišli podívat děkujeme za návštěvu!
Návštěva hejtmana Jihomoravského kraje na gymnáziu
19. 4. 2016, V úterý navštívil Strážnici hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Hašek. Závěr pracovní návštěvy patřil našemu gymnáziu. "Seznámil jsem se s aktuálními investičními potřebami školy i s jejími významnými úspěchy studentů včetně celostátního vítězství ve středoškolské dějepisné soutěži," řekl Michal Hašek. Fotografie z návštěvy si můžete prohlédnout po kliknutí na "více..."
Veletrh vzdělávání v Hodoníně 2016
Ve dnech 5. – 6. 10. se konal XX. veletrh vzdělávání v Hodoníně. Na veletrhu vystavovalo 54 škol a navštívilo ho 1.500 žáků ZŠ a jejich rodičů. Naše škola prezentovala jako každoročně možnosti studia na 4letém a 8letém gymnáziu. Součástí programu veletrhu byla i různá kulturní vystoupení. Vystoupení našeho sboru a školní cimbálky pod vedením MgA. Františka Pavluše mělo velký úspěch.
Pamlsková vyhláška
Rodičům, žáků a dalším zájemcům nabízíme možnost seznámit se s peticí za zrušení tzv. "pamlskové" vyhlášky. Zda petici podpoříte je zcela na vašem uvážení. Pro stáhnutí textu klikněte na "více..."
Den otevřených dveří
1. 2. 2017, V pořadí druhý Den otevřených dveří proběhl za hojné účasti zájemců o studium na našem gymnáziu a jejich rodičů. Co všechno bylo k vidění, vyzkoušení a co se mohli dovědět, dokumentují připojené fotografie. Všem, kteří se přišli podívat, děkujeme za návštěvu!
120. výročí českého gymnázia ve Strážnici
V sobotu 7. 10. 2017 oslavilo Purkyňovo gymnázium 120 let své existence. Věříme, že příjemnou atmosféru setkání současných i bývalých studentů, pedagogů i pozvaných hostů si všichni užili...
Den otevřených dveří
8. 11. 2017, Den otevřených dveří proběhl za hojné účasti zájemců o studium na našem gymnáziu a jejich rodičů. Co všechno bylo k vidění, vyzkoušení a co se mohli dovědět, dokumentují připojené fotografie. Všem, kteří se přišli podívat, děkujeme za návštěvu! A Vás, kteří jste u nás ještě nebyli zveme na druhý Den otevřených dveří - 14. 2. 2018.
Skvělá reprezentace gymnázia Petrou Crhonkovou a Radkou Syrovou
8. 11. 2017, Ve středu se konal jubilejní V. ročník konference Vědění mladým. Konferenci pořádá Univerzita Pardubice a je určena studentům středních škol z celé ČR. Jejím záměrem je vytvořit prostor pro sdílení poznatků studentů se zájmem o nejrůznější témata od fyziky, chemie, matematiky až po filosofii, psychologii či esejistiku...
Veletrh vzdělávání v Hodoníně (3. - 4. 10.)
Ve dnech 3. – 4. 10. se konal XXII. veletrh vzdělávání v Hodoníně. Na veletrhu vystavovalo 54 škol a navštívilo ho 1.500 žáků ZŠ a jejich rodičů. Naše škola prezentovala jako každoročně možnosti studia na 4letém a 8letém gymnáziu.
Den otevřených dveří
7. 11. 2018, Ve středu měli zájemci o studium na Purkyňově gymnáziu i jejich rodiče možnost prohlédnout si naši školu a seznámit se s jejím vybavením i s vyučujícími. Ti pro ně připravili ukázky zajímavých způsobů výuky svých předmětů. K dispozici jim byli průvodci z řad žáků gymnázia, kteří poskytli žákům pátých a devátých tříd ZŠ informace o škole a odpověděli na dotazy týkající se studia. Všem, kteří se přišli podívat, děkujeme za návštěvu! A Vás, kteří jste u nás ještě nebyli, zveme na druhý Den otevřených dveří - 20. 2. 2019.
Veletrh vzdělávání (2. - 3. 10.)
Ve středu a čtvrtek proběhl v Hodoníně XXIII. veletrh vzdělávání. Na veletrhu vystavovalo 56 škol a navštívilo ho 2.070 žáků ZŠ a jejich rodičů. Gymnázium prezentovalo jako každoročně možnosti studia ve 4letém a 8letém oboru.
Den otevřených dveří online - 8. 12. 2020 (8:00-12:00, 18:00-21:00)
V úterý 8. 12. mohou zájemci o studium získat informace o přijímacím řízení v roce 2021 formou videohovoru přes portál BurzaŠkol.Online. Žákům z 5. a 9. tříd ZŠ zároveň doporučujeme sledovat sekci "Uchazeč", ve které budou potřebné informace průběžně aktualizovány. Klikněte na: ...
Veletrh vzdělávání v Hodoníně
Ve dnech 20. – 21. října 2021 se konal v Domě kultury v Hodoníně Veletrh vzdělávání. Budoucím studentům se zde prezentovalo 51 středních škol, které podávaly informace o studiu v nejbližším regionu. Naše škola měla nejen lákat další zájemce o vzdělání, ale měla se i ujmout slavnostního zahájení celé akce. Školní cimbálová muzika se sborem v krojích pod vedením pana učitele Pavluše se tohoto úkolu mile zhostila a sklidila velký obdiv. Těšíme se tedy na nové studenty!
Workshopy pro ZŠ
V pondělí 27. června 2022 proběhly na Purkyňově gymnáziu aktivity v rámci workshopů určených žákům základních škol. Zúčastnili se jich žáci 8. tříd ze ZŠ Školní ve Strážnici. Třídy byly rozděleny na 3 skupiny, které se po 30 minutách v aktivitách prostřídaly. První aktivita probíhala v chemické posluchárně, kde žákům prezentoval výsledky své odborné práce v rámci projektu HOBIT letošní maturant Martin Kaleta, dnes už posluchač LF Masarykovy univerzity Brno. Při druhé aktivitě realizované ve fyzikální posluchárně si žáci vyzkoušeli tvorbu šablon pro vznik hologramů s pomocí chytrého telefonu a praktické určování těžiště tělesa. Třetí aktivita proběhla v učebně výtvarné výchovy, kde si žáci pod vedením vyučujícího vyzkoušeli vybrané výtvarné techniky. Následně se přesunuli do učebny hudební výchovy, kde si zahráli na různé hudební nástroje.
Veletrh vzdělávání v Hodoníně
Ve středu 5.10. a ve čtvrtek 6.10. proběhl v Kulturním domě v Hodoníně již XXVI. veletrh vzdělávání. Purkyňovo gymnázium, Strážnice prezentovalo jako každoročně možnosti studia 4letého a 8letého oboru. Veletrh navštívilo celkem 1626 žáků a 367 rodičů.
Hlasování - kolekce školního oblečení
Na gymnázium přichází nová školní kolekce oblečení a jste to právě Vy, kdo rozhodne o její podobě! Hlasujte o tom, který ze čtyř motivů se Vám líbí nejvíce. Vítězný motiv potom použijeme na vytvoření celé kolekce, kde najdete nejen mikiny a trička, ale i tepláky, batohy, čepice a další kousky. Hlasování bude probíhat ve dnech 18.9.-22.9.2023!!! Odkaz na online hlasování

Akce dokumentů