Exkurze do skláren Vetropack Moravia Glass a. s.

20. 10. 2016, Ve čtvrtek se naše třída 3. A zúčastnila odborné exkurze do sklářských závodů v Kyjově. Celý článek o této exkurzi si můžete přečíst po kliknutí na "více...".

....

Ve čtvrtek 20. 10. 2016 se naše třída 3. A, za doprovodu Mgr. Bočkové a RNDr. Hálkové, zúčastnila odborné exkurze do sklářských závodů v Kyjově.

Po příchodu nás přivítal průvodce, který nás seznámil s bezpečnostními pokyny a rozdal ochranné brýle, což přidalo naší exkurzi na autentičnosti. Následovala malá ukázka historie závodů a produktů kyjovských skláren. Sklárna byla postavena roku 1883 a v roce 1991 ji převzala švýcarská firma Vetropack.  Výroba skla si od 19. století prošla výraznou industrializací. Od zcela ruční výroby přešla ke stoprocentní mechanické práci a výrobě 2.5 milionu lahví za den. Někteří z nás byli tímto faktem dost překvapeni.

Byli jsme se i podívat do laboratoří skláren, kde testují všechny možné parametry výrobků. Poté jsme byli rozděleni do dvou skupin a prošli jsme celý proces výroby skla. Od horka u sklářských van, kde se mísí suroviny, přes jednotlivé, už vytvarované láhve, pohybující se po pásovém dopravníku až k balení napěchovaných palet, jsme viděli snad vše, co obnáší výroba obalového skla. 

Akce dokumentů

Kategorie: