Exkurze fyzikálně-technická na Ostravsko

26. - 27. 9. 2016, Žáci sexty a 2.A zahájili školní rok dvoudenní exkurzí do Ostravy a okolí. Navštívili Tatru v Kopřivnici, Velký a Malý Světa techniky v Ostravě, Divadlo vědy, 3D kina,... Fotografie o celý článek po kliknutí na "více...".

FOTOGRAFIE

Žáci sexty a 2.A zahájili školní rok dvoudenní exkurzí do Ostravy a okolí. Třída sexta se vydala druhý týden v září, třída 2.A pak o dva týdny později.

První den navštívili výrobnu Tatry v Kopřivnici, kde mohli mimo jiné vidět, jak se z jednotlivých dílů sestavují nákladní auta, známá například z Dakarské Rallye.

Poté následoval přejezd do ostravského Velkého Světa techniky, kde se díky interaktivním atrakcím mohli přiučit o vědě a objevech, civilizaci a přírodě. Součástí byla také návštěva Divadla vědy a 3D kina.

Druhý den, po přespání na vysokoškolských kolejích, je čekal Malý svět techniky (zvaný také U6, kde se natáčí stejnojmenný vědomostní pořad, kterého se naše škola před pár lety zúčastnila), který se zaměřuje na vývoj technických vynálezů od parního stroje až po současnost, ale také na vývoj průmyslu, například právě toho ve Vítkovicích.

V odpoledních hodinách zakončili exkurzi sladkou tečkou – prohlídkou továrny Marlenka. Měli možnost ochutnat všechny výrobky téhle společnosti a také se podívat do provozu, jak se „zázrak z medu“ vyrábí.

Děkujeme paní profesorce Macháčkové, paní profesorce Šaňkové a panu profesoru Prachařovi za příjemný začátek školního roku v podobě téhle exkurze!

Alžběta Hřivnová, sexta

Akce dokumentů

Kategorie: