Exkurze maturitních ročníků do Prahy

10. - 12. 9. 2014, Od středy do pátku se maturitní ročníky účastnily tradiční exkurze do Prahy. Celý článek o programu a fotografie si můžete prohlédnout po kliknutí na "více..."

Fotografie

Exkurze do Prahy

Ve dnech 10. - 12. 9. 2014 se zúčastnily maturitní ročníky exkurze do Prahy. Všechny třídy odjely ráno 10. 9. 2014 z Veselí nad Moravou rychlíkem Šohaj, který jede přímo do Prahy. Třída oktáva byla ubytovaná na vysokoškolských kolejích Jarov IIIG, s ubytováním byli všichni spokojeni. První den navštívili Vyšehrad, odkud byl nádherný výhled na Prahu. Zde si prohlédli kostel sv. Petra a Pavla a prošli se po hřbitově Slavíně, kde je pohřbena řada významných osobností. Večerní program představovala Křižíkova fontána a poté procházka večerní Prahou přes Karlův most ke Staroměstské radnici a na Václavské náměstí.

Druhý den byla na programu prohlídka Pražského hradu a významných památek ve Starém Městě. Večerním programem byl balet Popelka v Národním divadle. Třetího dne využili studenti nabídky absolventa našeho gymnázia Petra Adamce, který působí v Parlamentu ČR jako asistent poslance, a prohlédli si důkladně prostory parlamentu. Za zajímavou prohlídku Petru Adamcovi velmi děkujeme.

Odpoledne následoval volný program a po 17. hodině odjely všechny tři třídy rychlíkem Šohaj domů.

Akce dokumentů

Kategorie: