Exkurze maturitních ročníků do Prahy

Podzimní exkurze do Prahy, která je každoročně posledním společným výletem maturujícího ročníku, byla i pro nás jedním skvělým zážitkem. Program byl nachystán, peníze vybrány, hotel a prohlídky rezervovány a tudíž nic nebránilo tomu, abychom si domluvili společný sraz na úterý 12.9. před 7 hodinou ráno na veselském nádraží...

FOTOGRAFIE

...

Pár minut po 7 hodin jsme již byli na cestě za naším posledním společným výletem. Po příjezdu na pražské hlavní nádraží jsme se dopravili do penzionu Akát, kde jsme si uložili zavazadla a nic nebránilo začátku odpoledního programu.

V úterý odpoledne jsme absolvovali prohlídku Hradu. S milou průvodkyní a jejím výkladem jsme prošli nejprve Katedrálu sv. Víta a Starý královský palác, následně baziliku sv. Jiří a Zlatou uličku. Naše cesta dále vedla přes Hradčanské náměstí, Nerudovu ulici až k chrámu sv. Mikuláše.

S výkladem paní profesorky Mezuliánikové jsme si během středečního dopoledne prošli Královskou cestu. Po obědě nás čekala prohlídka Národního divadla, kde nás pan průvodce provedl divadlem doslova od sklepa až po střechu, což bylo fascinující. Večerní muzikál Čas růží s repertoárem písniček Karla Gotta dojal nejednoho studenta.

Během sychravého čtvrtečního dopoledne jsme se prošli po Vyšehradě, kde nám p. prof. Mezuliániková řekla nejednu zajímavost. Po obědě následoval přesun přes Karlův most až na Kampu. Poté jsme se společně vydali lanovkou na Petřín, kde si zájemci prošli i zrcadlové bludiště.

Přišel poslední den, během jehož dopoledne jsme si dopravili zavazadla na úschovnu nádraží a my se vypravili do Židovského města, kde jsme prošli i synagogy včetně jedné stále funkční. Průvodkyně nás seznámila nejen z historií Židů v Praze, ale také se současným fungováním komunity.

Po odpoledním velkém programu jsme se vypravili domů, všichni již unavení využili cestu především k relaxaci a spánku .

Závěrem bychom chtěli poděkovat p. prof. třídní za organizaci exkurze a p. prof. Mezuliánikové za velké množství informací, které nám bylo předáno.

Akce dokumentů

Kategorie: