Jednodenní zájezd do Vídně

7. 5. 2019 navštívili žáci Purkyňova gymnázia hlavní město Spolkové republiky Rakousko Vídeň. Měli možnost pokochat se skvosty vídeňské architektury a seznámit se s historií i současností tohoto města na Dunaji...

...

Dopoledne jsme se procházeli po Ringstraße. Obdivovali jsme vídeňskou radnici s parkem, naproti ležící Burgtheater, univerzitu, budovu Parlamentu, Památník vzniku 1. republiky a Náměstí Marie Terezie. Po  prohlídce hradního komplexu Hofburgu jsme mířili do jednoho z nejnavštěvovanějších muzeí Vídně do Císařských apatmánů a Sisi muzea. Zde se nám velmi líbilo. Nábytek, portréty Habsburků, nádherné šaty císařovny Sisi a její osobní věci, nádobí, atmosféra tohoto místa – to vše vyprávělo příběh předposledního císaře Rakousko-uherské monarchie a osudy této rodiny.

Po obědě jsme se vydali k Náměstí Neuer Markt, kde v kapucínské kryptě leží pohřbena těla Habsburků od roku 1633 – 1989. Vůbec nevadilo, že jsme museli chvíli čekat a byli jsme rozděleni do dvou skupin. Vždyť spatřit honosnou hrobku Marie Terezie, Karla VI., Františka Josefa I., jeho manželky Alžběty Bavorské, jejich syna Rudolfa II nebo i poslední císařovny Zity Bourbonské patří k zážitkům, který se neopakuje každý den. Odpolední procházka se také vydařila. Náměstí sv. Štěpána se svatoštěpánským dómem, morový sloup, Náměstí Hoher Markt se secesním orlojem Ankeruhr, zásnubní kašna Josefa a Marie a římské muzeum nás přenesly do nejstarších dob Vídně. Obytným domem Friedensreicha Hundertwassera na Kegelstraße jsme se s Vídní rozloučili.

Těšíme se na další poznávací zájezdy do tohoto krásného města

Akce dokumentů

Kategorie: