Lyžařský výcvikový kurz v Karlově pod Pradědem

Od pondělí 19. 2. do pátku 23. 2. probíhal druhý lyžařský výcvikový kurz v Karlově...

Před lyžařským kurzem jsme byli plní otázek a očekávání. Poprvé se jelo do hotelu Moravice, proto ani sami učitelé nevěděli, jak to bude vypadat. Další otázkou bylo, jak si spolu sednou třídy kvinta a tercie, či jaké bude počasí. Vše ale nakonec dopadlo skvěle.

Na kurz se vyjíždělo v pondělí ráno, abychom stihli odpolední lyžování a odzkoušeli terén, na kterém jsme měli následující týden lyžovat. Již při našem slavnostním nástupu do autobusu jsme pocítili věc, která nás pak pronásledovala celý týden. Obrovskou zimu. To pro nás byla ovšem pramálo důležitá skutečnost, neboť už jsme seděli naskládaní v autobuse a očekávali odjezd. Na místo jsme dorazili ve správný čas, na oběd. Pojedli jsme, vybalili základní potřeby a začali se oblékat na sjezdovku. První lyžování bylo pohodové, někteří se po delší době teprve rozkoukávali. Program nebyl znepříjemněn rozdělováním do skupin, neboť ty už byly rozděleny ve škole, tak každý věděl, na čem je. Skupiny byly celkem 4, tři lyžařské a jedna plná snowboardistů. Po několika hodinách lyžování jsme se vrátili na hotel, zrelaxovali a vybalili zbytek věcí. V podvečer byla večeře, hlavní ovšem byl až společný večerní program. Chvíle plné zpěvu, tance a smíchu, které následovaly po instrukcích o bezpečném lyžování, jsme si všichni užili.

Další dny se nesly v podobném rázu. Tedy kromě úterka, kdy nečekaně dopoledne vypadla elektřina v celém údolí, a my jsme si museli najít náhradní program.

V pátek nastala ta smutná chvíle – museli jsme jet domů. Po dopoledním lyžování jsme poobědvali, pomalejší z nás se teprve dobalili a my jsme se vydali na cestu zpět. Už tehdy jsme si začali uvědomovat, že na letošní lyžák jen tak nezapomeneme. Byl plný zábavy a navazování nových přátelství, či dokonce vztahů. Jsme rádi, že jsme dostali možnost prožít skvělé chvíle s novými lidmi. Děkujeme za to personálu hotelu, ale hlavně vedoucí zájezdu paní profesorce Bahulové a pánům profesorům Tomešovi a Vyoralovi, kteří toho, že s námi jeli, určitě také nelitují.

FOTOGRAFIE

VIDEO

Akce dokumentů

Kategorie: