Technické muzeum v Brně - exkurze sekundy a tercie

12. 9. 2013, Ve čtvrtek, jsme místo vyučování vyjeli na exkurzi do brněnského Technického muzea.

P9120146

12. 9. 2013, Ve čtvrtek, jsme místo vyučování vyjeli na exkurzi do brněnského Technického muzea. Všichni jsme se moc těšili a jakmile náš autobus zastavil před budovou muzea, nemohli jsme se dočkat prohlídky.

Byli jsme rozděleni na dvě skupiny. Na TERCII a druhá skupina byla SEKUNDA.

Tercie jako první zamířila do Uličky řemesel. To je expozice, kde je zrekonstruováno předměstí Brna mezi první a druhou světovou válkou. Prohlédli jsme si prostá lidská obydlí, ale také místní obchod, kovářství, módní salon, knihařství, kadeřnictví, pavlačový dům a jako poslední hospodu. Protože jsme pana průvodce po celou dobu trpělivě poslouchali, pustil nám orchestrion, jakousi náhražku dnešního rádia.

Potom jsme se vystřídali se sekundou a vydali se do technické herny. Čekali nás tam nejrůznější hlavolamy, optické klamy, fyzikální zákony - to všechno formou hry, ale taky třeba laser games nebo dětský koutek. Tam jsme se při stavbě autíčka pořádně zabavili, ale taky nám pořádně vyhládlo. A proto jsme se přesunuli do venkovní části areálu mezi letadla, kde jsme se nasvačili.

S plnými žaludky, ale také nadšením, co uvidíme ještě, jsme se vrátili zpátky do budovy. Vyšli jsme do nejvyššího patra, kde se kromě naší oblíbené herny, nacházela také obrovská místnost pro další výstavy. V našem případě to byly Vynálezci a Vynálezy.

Od paní profesorky jsme vyfasovali dvojlist úkolů, které jsme měli jednotlivě vypracovat. Samozřejmě se z toho stala hromadná skupinová práce, ale díky ní jsme po necelé třičtvrtě hodiny měli pracovní list hotový. Pak nám zbylo ještě pár minut, abychom si výstavu prohlédli - na což jsme při práci neměli moc času. Před dveřmi už netrpělivě podupávala sekunda a tak přišlo na další střídání.

Tentokrát jsme měli možnost prohlédnou si stálé expozice technického muzea - auta, letadla, zbraně, mlýnské kolo… a spoustu jiných. Jako poslední jsme si zkusili nahrávací studio. Poté jsme si mohli u pokladny zakoupit nějaké suvenýry a už na nás venku čekal autobus.

Myslím, že můžu za všechny studenty říct, že se nám tenhle výlet moc líbil a hned bychom jeli znova.

Alžběta Hřivnová, tercie

2013, 27. 9. - Technické muzeum v Brně

Akce dokumentů