Aktuality

Aktualní informace o dění na gymnáziu
Maturita 2023 - předávání maturitního vysvědčení

Maturita 2023 - předávání maturitního vysvědčení

Ve středu 24. 5. 2023 byla slavnostně předána maturitní vysvědčení letošním absolventům Purkyňova gymnázia. Pro předání ocenění pro nejlepší studenty maturitních ročníků a maturitního vysvědčení přijali pozvání dva vzácní hosté – Ing. Eva Rajchmanová – senátorka Senátu PČR za obvod Hodonín a PhDr. Walter Bartoš, Ph.D, MBA – člen školské rady PG, jmenovaný zřizovatelem. Předávání proběhlo v aule gymnázia. Ke slavnostní atmosféře přispěly i členky pěveckého sboru PGS, které pod vedením MgA. Františka Pavluše zazpívaly studentskou hymnu Gaudeamus igitur.

Maturita 2023 - předávání maturitního vysvědčení - Více...

Přijímací řízení - 2. kolo - výsledky

Přijímací řízení - 2. kolo - výsledky

Upozorňujeme uchazeče na zveřejnění výsledků 2. kola přijímacího řízení. Evid. číslo uchazeče bylo zasláno ve středu 31. 5. na e-mail zákonného zástupce, uvedený na přihlášce ke studiu.

Přijímací řízení - 2. kolo - výsledky - Více...

Sudoku - celostátní kolo

Sudoku - celostátní kolo

V úterý 23.května proběhlo v Brně celostátní finále v SUDOKU. Ve finále soutěžilo 30 družstev (15 SŠ + 15 ZŠ). Z naší školy se z oblastního kola do finále probojovala 3 družstva. Nejlépe si vedlo družstvo ve složení Marie Okénková, Petra Nedorostková a Kateřina Mráková – 7. místo v kategorii SŠ a 9. místo celkově. Družstvo Petra Ondrovčíková, Andrea Švirgová a Lenka Karásková – 12. místo v kategorii SŠ a 16. místo celkově. Neztratilo se ani družstvo Antonín Klásek, David Švirga a Adéla Pytlová – 10. místo v kategorii ZŠ a 23. místo celkově. Všem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci gymnázia.

Sudoku - celostátní kolo - Více...

Přijímací řízení - 2. kolo - 4leté gymnázium

Přijímací řízení - 2. kolo - 4leté gymnázium

Upozorňujeme zájemce o 4leté gymnázium na vyhlášení 2. kola přijímacího řízení. Přihlášky je možné odevzdat do 31. 5. Kritéria, podle kterých budou uchazeči hodnoceni, se zobrazí po kliknutí nebo v oddíle "uchazeč". Výsledková listina bude zveřejněna v pátek 2. 6.

Přijímací řízení - 2. kolo - 4leté gymnázium - Více...

Penpal club s Evou

Penpal club s Evou

Celý letošní školní rok působí na naší škole rodilá mluvčí Eva King z USA. Díky ní si naši studenti procvičují angličtinu netradičními způsoby během hodin i v rámci projektů, které pro ně Eva připravuje. Pro mladší žáky (z primy a sekundy) si Eva připravila tzv. Penpal club...

Penpal club s Evou - Více...

SOČ 2023

SOČ 2023

Dne 9. 5. se na Gymnáziu na třídě Kpt. Jaroše v Brně uskutečnil 45. ročník krajské přehlídky Středoškolské odborné činnosti. Naši školu zastupovala pětice studentů, jmenovitě sextán Michal Pomajba a maturanti Nikol Barboříková, Tereza Bačíková, Věra Svitálková a David Hasil. SOČ má na naší škole tradici a dosahujeme v ní každým rokem velmi dobrých výsledků...

SOČ 2023 - Více...

Olympiáda v německém jazyce - krajské kolo

Olympiáda v německém jazyce - krajské kolo

Dne 24. 4. proběhlo na ZŠ Antonínská v Brně krajské kolo Olympiády v německém jazyce (kategorie IIB SŠ). Naši školu reprezentovala žákyně kvarty Věra Dobešová a v silné konkurenci vybojovala 3. místo. Věrce gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!

Olympiáda v německém jazyce - krajské kolo - Více...

Vojta John vítěz pěvecké soutěže!!!

Vojta John vítěz pěvecké soutěže!!!

V neděli 23. dubna se náš student Vojtěch John (septima) zúčastnil 39. ročníku pěvecké soutěže Věneček z rozmarýnu F. Mikuleckého, ve kterém se mu podařilo obhájit loňské 1. místo a stejně jako loni získat i cenu diváků. Vojtu známe jako našeho předního účastníka dějepisných olympiád, ale jak vidno, je to i "horňácké folklorní eso". Vojto, děkujeme za reprezentaci školy!

Vojta John vítěz pěvecké soutěže!!! - Více...

Olympiáda v ruském jazyce - krajské kolo

Olympiáda v ruském jazyce - krajské kolo

Dne 18. 04. 2023 proběhlo krajské kolo Olympiády v ruském jazyce. V kategorii SŠI naši školu reprezentovala Eliška Gráfová (kvinta), která se umístila na výborném 2. místě, od vítězství dělil Elišku jediný bod. Elišce blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!

Olympiáda v ruském jazyce - krajské kolo - Více...

Sudoku - oblastní kolo

Sudoku - oblastní kolo

24. dubna se uskutečnilo na našem gymnáziu oblastní kolo v řešení SUDOKU. Soutěže se zúčastnilo 19 tříčlenných družstev. V kategorii SŠ obsadily naše žákyně – Marie Okénková, Kateřina Mráková, Petra Nedorostková - 1. místo a Petra Ondrovčíková, Lenka Karásková, Andrea Švirgová - 2. místo. Bronzovou příčku obsadily žákyně z Gymnázia Uherské Hradiště. V kategorii ZŠ se na 1. místě umístilo Gymnázium Uherské Hradiště, na 2. místě ZŠ Vnorovy a krásné 3. místo vybojovali naši - Antonín Klásek, Adéla Pytlová a David Švirga. Gratulujeme a děkujeme všem našim žákům za vzornou reprezentaci školy.

Sudoku - oblastní kolo - Více...

Akce dokumentů