SOČ - okresní kolo v Brně

V úterý 19. března 2019 proběhla na Gymnáziu Brno - Křenová oblastní přehlídka Středoškolské odborné činnosti okresů Blansko, Brno – venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov a Znojmo. Soutěže se zúčastnilo 7 žáků našeho gymnázia, kteří vypracovali své odborné práce v pěti oborech. O tom, že své práce obhájili na výbornou, se dozvíte po kliknutí na "více"…. Srdečně gratulujeme!

...

Naše gymnázium ovládlo oblastní kolo v oboru fyzika. V této kategorii Michal Kuchařík ze sexty obhajoval svou práci s názvem „Studium volné povrchové energie organosilikonových plazmových polymerů“, v silné konkurenci vyhrál a zajistil si postup do krajského kola. Výborné 2. místo ve fyzice  obsadil Petr Tomšej ze sexty s prací „Popis mechanismu růstu tenkých vrstev v prachovém plazmatu pomocí mikroskopie atomové síly“ a také postupuje dál. Žáci vypracovávali práce na Přírodovědecké fakultě MU v Brně.

Natálie a Karolína Kuchařovy ze septimy soutěžily v oblastní přehlídce s odbornou prací „Použití jedlých obalů v potravinářství“ v oboru zemědělství a potravinářství, obsadily

výborné 3. místo a postoupily do krajského kola. Experimentální část jejich odborné práce byla prováděna za finanční podpory JCMM na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně.

Martin Hubáček z 3. A zajímavě prezentoval svou práci „Herní grafické karty a jejich využití ve vědeckých výpočtech“ v oboru informatika a postoupil do krajské přehlídky. Na této přehlídce bude v oboru chemie obhajovat svou práci s názvem „Organosilikonové plazmové polymery“ sextán Lukáš Karas. V oboru biologie s práci „Telomerové sekvence pavoukovců rodu Vinathela, Liphistius a Paraphrynus“ soutěžila Alžběta Grombířová z 3. A. Obsadila v konkurenci 9 odborných prací výborné 3. místo, patří ji uznání za výbornou reprezentaci našeho gymnázia.

Krajské kolo se bude konat 9. května 2019 v Brně na Gymnáziu Kapitána Jaroše.

Akce dokumentů

Kategorie: