Mistrovství ČR školních týmů v šachu - gratulujeme!

Ve dnech 20. - 21. 6. 2017 se v Kongresovém centru ve Zlíně uskutečnilo MČR školních týmů v šachu. Postup mezi třicet nejlepších jsme si vybojovali v krajském kole, kde jsme v kategorii 2. stupeň základních škol obsadili 2. místo...

WEB - MČR ŠKOLNÍCH TÝMŮ V ŠACHU

VÝSLEDKY

....

Nejprve se zdálo, že družstvo nakonec na republikové finále nepojede. Emilie Tomšicová (tercie), která pomohla postup vybojovat, odjela s rodiči na dovolenou do zahraničí a chyběl nám tedy jeden hráč. Naštěstí se povedlo přemluvit Michala Bačíka (kvarta), který letos mohl v této kategorii hrát naposledy - oželel tedy školní výlet kvarty a jako nejstarší a nejzkušenější hráč hrál na první šachovnici. Zbytek týmu tvořili žáci primy Lukáš Vojtěch Londin, Tomáš Skalka a Jasmína Marie Londinová. A protože byly problémy i s pedagogickým doprovodem, nakonec jel s týmem otec a šachový trenér Lukáše a Jasmíny – Martin Londin.

Družstvo bylo nasazeno dle průměrného ELA (ratingu, který udává výkonnost šachisty) hráčů jako 22. z 30 týmů a v náročné konkurenci jakékoliv lepší umístění by bylo úspěchem, zejména když většinu družstva tvořili, jak už bylo zmíněno výše, hráči primy.

Michal na první a Lukáš na druhé šachovnici bojovali s výkonnostně výrazně silnějšími hráči, oba si vedli výborně a dovedli vybojovat každý tři body z 9 partií. Věděli jsme, že jestli chceme uspět, musíme „sbírat“ body hlavně na třetí a čtvrté šachovnici. To se výborně dařilo Tomovi, který na třetí šachovnici uhrál 5,5 bodů. Naši největší oporou byla Jasmína na poslední šachovnici, která prohrála jen svou první partii (a to ještě na čas), 2x remizovala a 6x zvítězila – uhrála tedy parádních 7 bodů z 9. Turnaj se hodnotil tzv. olympijským systémem -  sečetly se všechny body, které jednotliví hráči družstva uhráli. Našich 18,5 bodů nás nakonec „vykoplo“ až na vynikající 13. místo! Velká pochvala všem za výbornou reprezentaci!!

 

Akce dokumentů

Kategorie: