Aktuality

Aktualní informace o dění na gymnáziu
Kraj pro bezpečný internet - naši žáci se umístili na předních příčkách

Kraj pro bezpečný internet - naši žáci se umístili na předních příčkách

V pátek 17. května se žáci naší školy David Mynář a Jakub Nejeschleba zúčastnili slavnostního vyhlášení krajského kola soutěže v Kybernetické bezpečnosti. Soutěž je realizována Jihomoravským krajem v rámci projektu „Kraje pro bezpečný internet“ pod záštitou Asociace krajů ČR. V kategorii středních škol postoupilo do krajského kola celkem 15 finalistů, mezi nimiž se naši studenti neztratili. Jakub Nejeschleba vybojoval krásné páté místo a David Mynář se umístil na skvělém třetím místě. Tento úspěch je důkazem jejich práce a hlubokého zájmu o informatiku a kybernetickou bezpečnost, které věnujeme na naší škole náležitou pozornost. Ceny vítězům předávali v zasedacím sále krajského zastupitelstva v Brně radní Martin Maleček spolu s předsedou výboru pro regionální rozvoj Radomírem Pavlíčkem. Atmosféra slavnostního ceremoniálu byla velice inspirativní a motivující pro všechny zúčastněné. Gratulujeme Davidovi a Jakubovi k jejich úspěchu a děkujeme jim za vynikající reprezentaci naší školy.

Kraj pro bezpečný internet - naši žáci se umístili na předních příčkách - Více...

Úspěchy v biologické olympiádě

Úspěchy v biologické olympiádě

Jarní měsíce patří biologické olympiádě, ve které byli naši žáci tento rok velmi úspěšní. V kategorii D naše gymnázium v okresním kole v Kyjově reprezentovali žáci sekundy- Lada Opavská, která obsadila 9. místo, a Lukáš Chrástek, který byl odměněn nádherným 4. místem. Oba se díky vysokému počtu získaných bodů stali úspěšnými řešiteli okresního kola. V kategorii C se na krásném 6. místě z 24 účastníků umístila Eva Konečková z tercie, Veronika Kotenová pak na místě dvanáctém. Obě se staly taktéž úspěšnými řešitelkami. V kategorii B, ve které soutěží již žáci středních škol a víceletých gymnázií, je velkým úspěchem výkon Mariany Ivanové ze sexty, která obsadila 9. místo mezi 34 účastníky z celého Jihomoravského kraje. Všem našim žákům srdečně gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.

Úspěchy v biologické olympiádě - Více...

JEDNOTNÉ PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY - VÝSLEDKY

JEDNOTNÉ PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY - VÝSLEDKY

Výsledky jednotných přijímacích zkoušek pro 4leté i 8leté studium naleznete po kliknutí na připojené odkazy. Uchazeči jsou v seznamech seřazeni pod registračními čísly.

JEDNOTNÉ PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY - VÝSLEDKY - Více...

Věneček z rozmarýnu Fanoše Mikuleckého

Věneček z rozmarýnu Fanoše Mikuleckého

V neděli 21. dubna se náš student Vojtěch John (oktáva) zúčastnil jubilejního 40. ročníku pěvecké soutěže Věneček z rozmarýnu F. Mikuleckého, ve kterém se mu podařilo obhájit loňské 1. místo. Vojtovi moc blahopřejeme a oceňujeme jeho nasazení i v náročném maturitním maratonu!

Věneček z rozmarýnu Fanoše Mikuleckého - Více...

Kolekce školního oblečení

Kolekce školního oblečení

Rádi bychom Vám předali odkaz na e-shop s vlastní volnočasovou kolekcí školního oblečení. Objednávat můžete od 15. do 30. dubna. Následně se e-shop uzavře a objednané zboží půjde do výroby. Neváhejte proto, pokud si chcete pořídit ten svůj kousek ze školní kolekce. Doufáme, že budete mít z naší kolekce stejnou radost jako máme my! S pozdravem a přáním krásného dne, vedení školy.

Kolekce školního oblečení - Více...

Sudoku - oblastní kolo

Sudoku - oblastní kolo

V pondělí 22. dubna proběhne na Purkyňově gymnáziu 7. ročník soutěže v sudoku. Přihlásit se mohou tříčlenná družstva žáků ze ZŠ a SŠ nejpozději do středy 17. dubna. Podrobné informace najdete v připojené pozvánce.

Sudoku - oblastní kolo - Více...

Chemická olympiáda - krajské kolo

Chemická olympiáda - krajské kolo

V pondělí 23. března proběhlo na Střední průmyslové škole chemické v Brně krajské kolo Chemické olympiády kategorie D. Naše gymnázium reprezentovaly žákyně kvarty Marta Orlová a Ema Pokorná, které se staly úspěšnými řešitelkami. V konkurenci 30 soutěžících z celého Jihomoravského kraje výborné 6. místo obsadila Marta Orlová. Děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!

Chemická olympiáda - krajské kolo - Více...

Olympiáda v ruském jazyce

Olympiáda v ruském jazyce

Ve středu 3. 4. 2024 se konalo v Brně krajské kolo Olympiády v RJ. Naši školu zastupovala Lucie Brynychová (kvarta) a Eliška Gráfová (sexta). Děvčata zvládla výborně práci s textem, popis obrázku i rozhovor s rodilou mluvčí na zadané téma. Obě žákyně si domů odvezly krásné 2. místo, každá ve své kategorii. Srdečně gratulujeme k úspěchu.

Olympiáda v ruském jazyce - Více...

Recitační soutěž - okresní kolo

Recitační soutěž - okresní kolo

Ve čtvrtek 21. 3. 2021 proběhlo v hodonínském Centru volného času okresní kolo recitační soutěže Dětská scéna. Naši školu zastupovaly Tereza Podaná (sekunda) a Erika Režňáková (tercie). Soutěž přinesla mnoho výrazných vystoupení a poutavých interpretací textu. Pro naše recitátorky byla akce vítanou příležitostí setkat se s úspěšnými žáky z jiných škol a získat cenné zkušenosti. Za zdařilé prezentace zvolených básní a důstojnou reprezentaci naší školy patří Tereze a Erice dík a uznání.

Recitační soutěž - okresní kolo - Více...

Olympiáda v českém jazyce - krajské kolo

Olympiáda v českém jazyce - krajské kolo

Ve čtvrtek 21. března se v Brně konalo krajské kolo Olympiády v ČJ, kterého se zúčastnila i Julie Pávková ze sexty. Olympiáda se skládala z gramatické části a slohového úkolu. V konkurenci 26 studentů středních škol se jí podařilo obsadit krásné sedmé místo. Blahopřejeme a děkujeme za přípravu i vzornou reprezentaci školy.

Olympiáda v českém jazyce - krajské kolo - Více...

Akce dokumentů