SOČ

Úspěchy našich studentů v soutěži Středoškolských odborných činností

Co je to SOČ?

Středoškolská odborná činnost je soutěží středoškoláků v některém z 18 vědních oborů. I vy se můžete zapojit! Vyberte si některý z oborů, zkuste si zvolit zajímavé téma a vypracujte odbornou práci. Tato soutěž probíhá formou soutěžních přehlídek nejlepších prací, které žáci osobně obhajují před porotou. Nejúspěšnější řešitelé mohou být vybráni k účasti v dalších kolech.

Co je to SOČ? - Více...

Slavnostní přijetí našich žáků hejtmanem Jihomoravského kraje

Slavnostní přijetí našich žáků hejtmanem Jihomoravského kraje

12. 11. 2012 - Slavnostní přijetí našich žáků Karolíny Zlámalové, Jakuba Vojtíška a Jakuba Tomšeje hejtmanem Jihomoravského kraje Michalem Haškem.

Slavnostní přijetí našich žáků hejtmanem Jihomoravského kraje - Více...

SOČ - okresní kolo

SOČ - okresní kolo

16. 4. 2013 - Žáci Purkyňova gymnázia, Strážnice se dne 16. 4. 2013 zúčastnili okresního kola SOČ ve Veselí nad Moravou a zde prezentovali své odborné práce. Z celkového počtu 35 soutěžních prací naši žáci vybojovali devětkrát 1. místo a dvakrát 2. místo. Vítězné práce budou reprezentovat okres Hodonín v krajském kole, které proběhne 15. 5. 2013 v Brně. Držíme palce!

SOČ - okresní kolo - Více...

SOČ - krajské kolo v Brně od 14. do 15. 5.

SOČ - krajské kolo v Brně od 14. do 15. 5.

15. 5. 2013 - Ve středu proběhlo v Brně na Gymnáziu Třída Kapitána Jaroše krajské kolo soutěže Středoškolské odborné činnosti Jihomoravského kraje. Toho se účastní vítězové okresních kol z celé jižní Moravy. V našem okrese proběhlo 16. dubna 2013 na Obchodní akademii ve Veselí nad Moravou. Gymnázium mělo v krajském kole soutěže SOČ opět velmi silné a důstojné zastoupení, neboť její studenti dokázali obhájit postupová místa celkem v 8 kategoriích.

SOČ - krajské kolo v Brně od 14. do 15. 5. - Více...

SOČ - celostátní kolo

SOČ - celostátní kolo

14. až 16. 6. 2013 - Studenti z celé republiky obhajovali od pátku do neděle své práce SOČ před odbornými porotami v Brně na Celostátní přehlídce. Naši školu reprezentovali studenti Jakub Tomšej a Jakub Vojtíšek (oba třída 3. A) svou prací - projekt „Bít či nebít bobry“. V letošním ročníku obsadili ve své kategorii velmi hezké 4. místo. K tomuto úspěchu jim srdečně blahopřejeme. Dalšími našimi zástupci byli letošní maturanti – Tomáš Prášek a Martin Macko, kteří na přehlídce přestavili svoji práci s názvem „Aplikace poznatků o sluneční soustavě mezi širokou veřejnost“. Ve své kategorii obsadili hezké 6. místo a důstojně reprezentovali jméno Purkyňova gymnázia i jméno své. Také jim srdečně gratulujeme. Celý článek a fotografie po kliknutí na "více.."

SOČ - celostátní kolo - Více...

SOČ - okresní kolo

SOČ - okresní kolo

10. 4. 2014, Minulý týden ve čtvrtek proběhlo okresní kolo SOČ ve Veselí nad Moravou, kde žáci naší školy byli velmi úspěšní. Celkem devět z nich vybojovalo první místo, dva druhé místo a jeden třetí místo. Svou práci obhájili v různých kategoriích – od matematiky přes zemědělství a tvorbu učebních pomůcek až po informatiku a stavebnictví. Vítězné práce budou reprezentovat okres Hodonín v krajském kole, které proběhne 13. května v Brně. Gratulujeme a držíme palce! Celý článek po kliknutí na "více..."

SOČ - okresní kolo - Více...

SOČ 2013/2014 - krajské kolo

SOČ 2013/2014 - krajské kolo

13. 5. 2014, V úterý proběhlo v Brně na Gymnáziu Třída Kapitána Jaroše krajské kolo soutěže Středoškolské odborné činnosti Jihomoravského kraje. Toho se účastní vítězové okresních kol z celé jižní Moravy. Letos vyhráli naši studenti okresní kolo v 9 oborech, a proto jsme měli v krajském kole soutěže SOČ opět velmi silné zastoupení....

SOČ 2013/2014 - krajské kolo - Více...

SOČ - celostátní přehlídka v Plzni

SOČ - celostátní přehlídka v Plzni

13. - 15. 6. 2014, Studenti z celé republiky obhajovali své práce SOČ před odbornými porotami v Plzni na celostátní přehlídce. Našim žákům k jejich velkému úspěchu srdečně gratulujeme. Celý článek a fotografie po kliknutí na "více..."

SOČ - celostátní přehlídka v Plzni - Více...

SOČ - okresní kolo 2015

SOČ - okresní kolo 2015

31. 3. 2015, V úterý proběhlo okresní kolo středoškolské odborné činnosti, kterého se zúčastnilo celkem osm žáků našeho gymnázia. V letošním roce došlo hned k několika změnám - okresní kolo neprobíhalo ve Veselí nad Moravou, jak tomu bylo v předchozích letech, ale v Brně. A došlo také k propojení tří okresů - Hodonín, Znojmo, Břeclav. Žáci se tak museli poprat s mnohem větší konkurencí. Jak se jim to podařilo, zjistíte po kliknutí na "více..."

SOČ - okresní kolo 2015 - Více...

SOČ - krajské kolo

SOČ - krajské kolo

14. 5. 2015, Ve čtvrtek proběhlo v Brně krajské kolo soutěže Středoškolské odborné činnosti Jihomoravského kraje. Věříme, že naši úspěšní účastníci krajského kola zúročí zkušenosti jednak v dalším studiu a jednak při výběru své profesní orientace. Přejeme hodně úspěchů v Celostátní přehlídce, která se koná 19. - 21. června 2015 v Praze. Podrobnosti o krajském kole na "více...".

SOČ - krajské kolo - Více...

SOČ - školní kolo

SOČ - školní kolo

9. 3. 2016, Ve středu proběhlo školní kolo Středoškolské odborné činnosti, kterého se zúčastnilo 13 žáků našeho gymnázia. Ti obhajovali své odborné práce v devíti oborech. Okresní kolo se bude konat 29. března 2016 v Brně. Všem přejeme hodně štěstí!!! Celý článek po kliknutí na "více..."

SOČ - školní kolo - Více...

SOČ - krajské kolo v Brně

SOČ - krajské kolo v Brně

Ve středu 11. května 2016 proběhlo v Brně na Gymnáziu třídy Kapitána Jaroše krajské kolo soutěže Středoškolské odborné činnosti Jihomoravského kraje. Toho se účastní vítězové okresních kol z celé jižní Moravy. Letos postoupili naši studenti v osmi oborech!!!...

SOČ - krajské kolo v Brně - Více...

SOČ - oblastní kolo - máme vítěze!!!

SOČ - oblastní kolo - máme vítěze!!!

24. 3. 2017, V pátek proběhla na Gymnáziu Brno - Křenová oblastní přehlídka Středoškolské odborné činnosti okresů Blansko, Brno – venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov a Znojmo. Soutěže se zúčastnilo 10 žáků našeho gymnázia, kteří obhajovali své odborné práce v sedmi oborech. O tom, že své práce obhájili na výbornou se dozvíte po kliknutí na "více...". Srdečně gratulujeme!

SOČ - oblastní kolo - máme vítěze!!! - Více...

Dvě odborné práce SOČ postupují do celostátního kola!!!

Dvě odborné práce SOČ postupují do celostátního kola!!!

11. 5. 2017, Ve čtvrtek proběhlo v Brně na Gymnáziu třídy Kapitána Jaroše krajské kolo soutěže Středoškolské odborné činnosti. Naši studenti letos obhajovali své práce v pěti oborech. Děkujeme všem za vzornou reprezentaci našeho gymnázia a postupujícím studentkám přejeme hodně úspěchů v celostátním kole. Výsledky se dozvíte se po kliknutí na "více…“

Dvě odborné práce SOČ postupují do celostátního kola!!! - Více...

SOČ - celostátní kolo - 1. místo!!!

SOČ - celostátní kolo - 1. místo!!!

Ve dnech 16. až 18. června 2017 proběhla na Vyšší odborné škole ekonomické a zdravotnické 39. celostátní přehlídka Středoškolské odborné činnosti. Radka Syrová a Petra Crhonková (2.A) obsadily 1. místo! Lucie Dudíková obsadila 13. místo. Gratulujeme k velkému úspěchu! Čtete na "více...".

SOČ - celostátní kolo - 1. místo!!! - Více...

SOČ - okresní kolo

SOČ - okresní kolo

23. 3. 2018, V pátek proběhla na Gymnáziu Brno - Křenová oblastní přehlídka Středoškolské odborné činnosti okresů Blansko, Brno – venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov a Znojmo. Soutěže se zúčastnilo 7 žákyň našeho gymnázia, které vypracovaly své odborné práce ve čtyřech oborech. O tom, že své práce obhájily na výbornou, se dozvíte po kliknutí na "více"…. Srdečně gratulujeme!

SOČ - okresní kolo - Více...

SOČ - krajské kolo v Brně

SOČ - krajské kolo v Brně

11. 5. 2018, Ve čtvrtek proběhlo na Gymnáziu Brno, třída Kapitána Jaroše krajské kolo soutěže Středoškolské odborné činnosti. Naše studentky letos obhajovaly své práce ve třech oborech. Děkujeme všem za vzornou reprezentaci našeho gymnázia a postupujícím studentkám přejeme hodně úspěchů v celostátním kole. Výsledky se dozvíte po kliknutí na "více…“

SOČ - krajské kolo v Brně - Více...

SOČ - okresní kolo v Brně

SOČ - okresní kolo v Brně

V úterý 19. března 2019 proběhla na Gymnáziu Brno - Křenová oblastní přehlídka Středoškolské odborné činnosti okresů Blansko, Brno – venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov a Znojmo. Soutěže se zúčastnilo 7 žáků našeho gymnázia, kteří vypracovali své odborné práce v pěti oborech. O tom, že své práce obhájili na výbornou, se dozvíte po kliknutí na "více"…. Srdečně gratulujeme!

SOČ - okresní kolo v Brně - Více...

SOČ - krajské kolo

SOČ - krajské kolo

42. ročník soutěže Středoškolské odborné činnosti byl vzhledem ke stávajícím omezením letos realizován elektronicky. Předsednictvo ÚK SOČ rozhodlo o tom, že v tomto školním roce mohou obhajoby prací proběhnout tzv. online - bez přítomnosti soutěžících. Krajské kolo SOČ se konalo od 11. do 15. 5.2020. Odborná porota posuzovala kromě práce samotné i natočené prezentace. Výborný úspěch dosáhl maturant Martin Hořák s prací Akustická pohoda ve škole. V oboru stavebnictví, architektura obsadil v krajském kole 2. místo a probojoval se do celostátního kola...

SOČ - krajské kolo - Více...

SOČ 2021 - krajské kolo

SOČ 2021 - krajské kolo

43. ročník Středoškolské odborné činnosti probíhá i letos netradičně online. Krajské kolo Jihomoravského kraje SOČ proběhlo 11- 14. května 2021. Obhajoba prací v 18 soutěžních oborech se uskutečnila formou videokonference v prostředí Teams, kde po úvodní videoprezentaci soutěžící odpovídali na dotazy porotců. Studenti Purkyňova gymnázia svou školu reprezentovali na výbornou...

SOČ 2021 - krajské kolo - Více...

Úspěchy v celostátním kolo SOČ

Úspěchy v celostátním kolo SOČ

11. - 13. června 2021 proběhla 43. celostátní přehlídka soutěže SOČ. Finálového kola se v 18 soutěžních oborech zúčastnilo online formou celkem 258 autorů odborných prací. Studenti našeho gymnázia svou školu reprezentovali na výbornou. Martin Kaleta ze septimy v oboru Zdravotnictví obsadil výborné 4. místo s prací „Subarachnoidální krvácení a změny permeability hematoencefalické bariéry při zánětlivé reakci“. Gabriela Tomečková ze 3.A v oboru Tvorba učebních pomůcek a didaktická technologie se svou prací „Metody výuky moderních dějin vedoucí k aktivizaci žáků a jejich kritickému postoji“ získala 7. místo. Úspěch našich studentů nás velmi těší a blahopřejeme.

Úspěchy v celostátním kolo SOČ - Více...

Středoškolská odborná činnost - Martin Kaleta, Gabriela Tomečková

Středoškolská odborná činnost - Martin Kaleta, Gabriela Tomečková

Středoškolská odborná činnost opět přinesla úspěchy. Studenti Purkyňova gymnázia uspěli ve 43. ročníku Středoškolské odborné činnosti, která i letos probíhala online. Finálového kola se v 18 soutěžních oborech zúčastnilo celkem 258 autorů odborných prací...

Středoškolská odborná činnost - Martin Kaleta, Gabriela Tomečková - Více...

SOČ 2022

SOČ 2022

Středoškolská odborná činnost je příležitost pro mladé nadané studenty, jak se dozvědět více o jakémkoliv předmětu vědeckého bádání, matematickém, informatickém, přírodovědném i humanitním. Je to příležitost přičichnout k práci v laboratoři, v terénu či se zajímavými lidmi, knihami a jinými zdroji informací. SOČka naučí studenty sepsat odbornou práci, přednést autoreferát a obhájit výsledky svého výzkumu. SOČka je může posunout blíže k vysněné vysoké škole. SOČka má na naší škole tradici a dosahujeme v ní každým rokem velmi dobrých výsledků...

SOČ 2022 - Více...

SOČ 2023

SOČ 2023

Dne 9. 5. se na Gymnáziu na třídě Kpt. Jaroše v Brně uskutečnil 45. ročník krajské přehlídky Středoškolské odborné činnosti. Naši školu zastupovala pětice studentů, jmenovitě sextán Michal Pomajba a maturanti Nikol Barboříková, Tereza Bačíková, Věra Svitálková a David Hasil. SOČ má na naší škole tradici a dosahujeme v ní každým rokem velmi dobrých výsledků...

SOČ 2023 - Více...

SOČ - Luděk Studnička - postoupil do celostátního kola

SOČ - Luděk Studnička - postoupil do celostátního kola

Naše gymnázium se každým rokem zapojuje do Středoškolské odborné činnosti a žáci dosahují v této soutěži velmi pěkných výsledků. Zajímavou práci s názvem Osvobození Strážnice v roce 1945 vypracoval letošní maturant Luděk Studnička a soutěžíl s ní v oboru Historie...

SOČ - Luděk Studnička - postoupil do celostátního kola - Více...

Akce dokumentů

Kategorie: ,