StreTech

ČVUT v Praze pořádá každoročně setkání a prezentaci prací studentů SŠ Středoškolská technika - StreTech. Cílem konference StreTech je umožnit setkání a prezentaci prací studentek a studentů a jejich SŠ na půdě ČVUT. V roce 2014 proběhl již 8. ročník. Prezentovány byly příspěvky z oblasti elektroniky, elektrotechniky, informatiky, strojírenství, ekonomie, biomedicíny, architektury, fyziky, stavebnictví, chemie, a společenských věd.
Konference StreTech 2013 na ČVUT v Praze

Konference StreTech 2013 na ČVUT v Praze

12. 6. 2013 – Ve středu se v budově Fakulty strojní ČVUT uskutečnil sedmý ročník setkání studentů středních škol „Středoškolská technika 2013 – StreTech 2013“. Studenti zde měli možnost prezentovat své výzkumné práce z technických, přírodovědných, humanitních i uměleckých oborů. Naši školu se svými projekty reprezentovali Jaromír Kuchyňka a Pavel Fojtík, Jaromír Novotný a David Šustek, Tereza Maňáková a Jana Kadubcová a Eliška Hlaváčová. Naši žáci zvládli přípravu i prezentaci svých projektů na výbornou, o čemž svědčí zaujaté a uznalé reakce publika. Naše gymnázium není úzce oborově zaměřenou školou, ale na konferenci StreTech jsme se přesvědčili, že v přehlídce kvalitních a pozoruhodných odborných prací se díky našim „mozkům“ rozhodně neztratíme. Celý článek a fotografie po kliknutí na "více.."

Konference StreTech 2013 na ČVUT v Praze - Více...

StreTech 2014

StreTech 2014

11. 6. 2014, Studenti našeho gymnázia, kteří dosáhli úspěchů na poli středoškolské odborné činnosti se už podruhé zúčastnili akce StreTech 2014, kterou organizuje čtvrtým rokem ČVUT v Praze v prostorách své strojní fakulty. Celý článek a fotografie po kliknutí na "více..."

StreTech 2014 - Více...

StreTech 2016 v Praze

StreTech 2016 v Praze

8. 6. 2016, Ve středu proběhl v Praze v prostorách Strojní fakulty ČVUT již 10. ročník konference Stretech 2016. Naše gymnázium na této akci reprezentovala žákyně druhého ročníku Barbora Kotková a už po několikáté se na akci představil septimán Vladimír Pokorný, který vzbudil zasloužený ohlas prezentací své práce na téma Bleskostroj aneb fyzikální experimenty atraktivně. Oběma za vzornou reprezentaci gymnázia děkujeme.

StreTech 2016 v Praze - Více...

StreTech 2022

StreTech 2022

V Praze se 1. června 2022 konal v prostorách Strojírenské fakulty ČVUT v Praze – Dejvicích XIV. roč. konference StreTech 2022 - Středoškolská Technika. Studentské týmy ze středních škol zde prezentovaly práce z celého spektra vědních oborů - od humanitních až po technické. Z našeho gymnázia se tohoto setkání zúčastnili Martin Kaleta z oktávy, Vilém Jančík ze 4.A, Ema Buchtíková ze 3.A a Aneta Kuchynková ze 2.A. Čtveřice studentů prezentovala a obhajovala své práce, které vytvořila v rámci Středoškolské odborné činnosti i dalších aktivit.

StreTech 2022 - Více...

StreTech 2023

StreTech 2023

Dne 7. června 2023 proběhl v prostorách ČVUT v Praze – Dejvicích 14. ročník akce Stretech 2023. Cílem konference StreTech je podporovat tvůrčí a aktivní středoškolské studentky a studenty a umožnit setkání a prezentaci prací a jejich středních škol v prostorách ČVUT. Naše gymnázium na této akci reprezentovali a výsledky své odborné práce v rámci projektu SOČ na Stretechu prezentovali studenti ze 4. ročníku: David Hasil s prací „Viry způsobující respirační onemocnění“, Nikol Barboříková, která představila a prezentovala práci na téma „Stres ve školním prostředí“ a Tereza Bačíková se účastnila s prezentací práce „Problematika povinné četby na školách“. Všem studentům, dnes už absolventům, děkujeme za účast na této akci a přejeme hodně úspěchů v dalším studiu.

StreTech 2023 - Více...

Akce dokumentů